Minivan powraca

Autor:
Halina Konopka

I.D. VW Buzz – tak nazywa się prototyp nowej wersji kultowego "bulika". Volkswagen przedstawił legendę w wersji autonomicznej i elektrycznej. Auto zostało ujawnione oficjalnie na North American International Auto Show w Detroit.

Hippisowski minivan powraca w nieco zmienionej formie, z całkiem niezłymi osiągami. Auto zasilane będzie dwoma silnikami, które w sumie zapewnią mu 369 koni mechanicznych. Przewidywany zasięg auta to 434 kilometry. Pojazd zbudowany będzie na platformie MEB (Modular Electric Drive Kit), która pozwoli na stworzenie przestrzeni pasażerskiej zdolnej pomieścić 8 osób. Oprócz tego samochód został wyposażony w dwie komory bagażowe.

Buzz w większości będzie opierał się na volkswagenowskim koncepcie I.D. Auto ma być wyposażone w wyświetlacz przezierny (HUD) oraz kierownicę wrażliwą na dotyk. I.D. Buzz będzie też pojazdem w pełni autonomicznym, co spowoduje m.in. schowanie się kierownicy, obrót przednich siedzeń o 180 stopni i wysunięcie I.D. Box, czyli panelu kontrolnego. Trzeba przyznać, że perspektywa wysypiania się w drodze na i ze spotu brzmi całkiem kusząco.

 

Nowy koncept Volkswagena to auto, które w zamierzeniu ma być nie tylko pojazdem, lecz przede wszystkim, pomysłem na usługę tzw. ridesharing – wspólnych przejazdów. Jednym słowem, nowoczesny Volkswagen z duszą hipisa.

galeria