Airbnb dla łodzi Click & Boat już w Polsce

Autor:
Halina Konopka

Platforma internetowa, w którą zainwestował sam François Gabart, francuski i rekordzista w rejsie non-stop dookoła świata. Click & Boat jest wodnym odpowiednikiem Airbnb.  Dla właścicieli oznacza to dodatkowy zysk i amortyzację kosztów posiadania i magazynowania łodzi, a dla wynajmujących tanie oferty czarteru jachtów.

Wszystko zaczęło się od spotkania dwóch przedsiębiorców i ich prostej obserwacji: średnio, na milion łodzi we Francji, bardzo mało jest tych, które są używane częściej niż 10 dni w roku. Utrzymanie, ubezpieczenie, cumowanie - to wszystko kosztuje. To właśnie podczas licznych wizyt we francuskich portach Edouard Gorioux and Jérémy Bismuth wpadli na pomysł stworzenia Click & Boat - platformy opierającej się na współpracy i zaufaniu, która pozwala właścicielom nie tylko na zwrot z inwestycji, jaką był zakup łodzi, ale również daje możliwość wynajmującym na czarter łodzi w bardziej atrakcyjnych cenach.

Sharing economy

Zasada jest prosta. Właściciele mogą bezpłatnie stworzyć ogłoszenie dodając zdjęcie i opis, podając cenę i dzieląc się wskazówkami dotyczącymi okolicy. Czarter opiera się na sharing economy i pozwala osobom indywidualnym wynająć łódź motorową, jacht żaglowy, katamaran, houseboat, łódź RIB lub rower wodny bezpośrednio od właściciela. Dla właścicieli oznacza to dodatkowy zysk i amortyzację kosztów posiadania i magazynowania łodzi, a dla wynajmujących tanie oferty czarteru jachtów. Co ważne, wynajmujący mogą się bezpośrednio skontaktować z właścicielami i zadać im dowolne pytania, a właściciele mają dostęp do żeglarskich CV wynajmujących i mogą spokojnie wybrać odpowiednich żeglarzy do wynajęcia swoich łodzi. Firma posiada ponad 22 tysiące łodzi w 20 krajach. Co ciekawe, wynajmujący mogą wybrać spomiędzy kilkuset łodzi w danej okolicy, korzystając z opinii poprzednich użytkowników.

Click & Boat w Polsce

Po udanym debiucie i sukcesie na europejskich rynkach - Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii, firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność również na rynku polskim. Dzięki czemu polscy żeglarze mają dostęp do jeszcze większej liczby ofert łodzi w atrakcyjnych cenach i w najbardziej lubianych miejscach na całym świecie.

- Ze społecznością ponad 4,3 mln żeglarzy z patentem, Polska posiada bardzo duży potencjał. Dzięki możliwościom, które Click & Boat proponuje na swojej platformie, jesteśmy pewni, że Polacy będą usatysfakcjonowani różnorodnością i dopasowaniem ofert do ich potrzeb – potwierdza Jeremy Bismuth, współzałożyciel Click & Boat.