989 Platinium z salonowym kokpitem

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Jeszcze w tym sezonie rodzimy rynek czeka premiera jednostek 989 Platinium oraz 989 Fly Deck z oleckiej stoczni Delphia Yachts. Model ten jest efektem współpracy firmy Yachts Export Poland z konstruktorem Krzysztofem Smagą. 989 to pierwszy pół-ślizgowy kadłub, a jego twórcy deklarują, że ta jednostka odmieni znaczenie słów „jacht spacerowy”. Oficjalna premiera  odbędzie się podczas Targów Wiatr i Woda 2016 w Gdyni.

989 Platinium zaprojektował doświadczony w pół-ślizgowych kadłubach, Krzysztof Smaga, a właścicielami konceptu są Michał Szafrański i Philip Drożdż z gdyńskiej firmy Yachts Export Poland, którzy mają w swoim dorobku m.in. odnoszącą spore sukcesy na polskim rynku jednostkę Balt 818 Tytan.

989 Platinium to niezwykły pół-ślizgowy jacht motorowy z kokpitem salonowym. Nazwa to jedynie zapowiedź zarówno wyjątkowego, przemyślanego i komfortowego wnętrza – jak również szlachetnego stylu. Kadłub pełen temperamentu, dynamiczna linia okien, elegancko zwężających się ku rufie zwieńczona podciętym nad kokpitem dachem przyspiesza bicie serca i nie pozwala przejść obojętnie obok. Wyjątkowość tej konstrukcji przejawia się także pod pokładem, gdzie do wyboru w ofercie znajdą się przestronne warianty 1,2,3 oraz 4 kabinowe a także dwie kabiny sanitarne – tak jednostkę zapowiadają jej twórcy.

Na wypadek, gdyby komuś taka innowacja nie wystarczyła, jednostkę wyposażono również w kokpit salonowy oraz dysze świetlne oraz  pokaźną ilość urządzeń z asortymentu leczniczo-zdrowotnego, takich jak dysze świetlne (power light, dream light) czy hydromasaż, które z pewnością zainteresują wielbicieli komfortu.

 

Warto również podkreślić możliwość wyboru pomiędzy czterema wersjami napędu: pojedynczym silnikiem zaburtowym, dwoma silnikami zaburtowymi, wbudowanym dieselem na wale prostym lub wbudowanym dieselem z przekładnią Z.

 

DANE TECHNICZNE:
Długość kadłuba: 9.89 m
Szerokość kadłuba: 3.50 m
Zanurzenie: 0.57 m
Masa całkowita: 4700 kg
Zbiornik paliwa: 200 l
Zbiornik wody pitnej: 300 l
Zbiornik fekaliów: 150 l
Silnik stacjonarny: max. 115 KM
Silnik zaburtowy: max. 150 KM, max. 2 x 80 KM