Elektryczne hydroskrzydło

Autor:
Klaudia Krause

Kolejny krok w technologii foilboardowej. Jetfoil jest elektryczny, prawie nie wydaje dźwięku, a co najważniejsze nie trzeba być zaawansowanym zawodnikiem, by móc czerpać z niego przyjemność.

Rewolucja foilboardowa trwa. W przeciwieństwie to supfoila czy foilsurfa, tym razem pomysł może się obronić. Elegancki foil z cichym silnikiem elektrycznym to pomysł legendarnego projektanta Don Montague. Jetfoil jest wykonany jakościowo z tych samych materiałów kompozytowych, które stosowane są w produkcji luksusowych łodzi wyścigowych. Zarówno deska, jak i foil są lekkie, mocne, a skrzydło o małym oporze aerodynamicznym sprawia, że można w pełni wykorzystać możliwości przewidzianej mocy. 

 

To nowy sport praktycznie nie wymagający wiatru, który może się sprawdzić zarówno jako sprzęt rekreacyjny, jak i narzędzie szkoleniowe dla początkującego kitefoiler’a. Największym plusem jest fakt, że Jetfoil jest przeznaczony dla zawodników w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności. Czekamy na pierwsze ślizgi na polskich wodach!