Dehler 34 nominoWany

Autor:
Klaudia Krause

Nowy, flagowy model Dehlera jeszcze przed oficjalnym wodowaniem otrzymał nominację do nagrody European Yacht od the Year 2017 w kategorii: performance cruiser. Jak zapowiada producent, model 34 jest napakowany elektroniką aż po listwę odbojową oraz demonstruje odświeżoną wizję marki na przyszłość.

„Odrodzenie legendy” - pod takim hasłem promowana jest nowa jednostka grupy Hanse. - Legendarny Dehler 34 był przed laty pierwszym w swojej klasie prawdziwym jachtem performance cruiser, komfortowym i niezwykle sprawnym w żegludze – podkreśla Karl Dehler, kierownik projektu. - Teraz na rynek trafia następca, jednostka mogąca godnie zastąpić poprzednika i powtórzyć jego sukces – dodaje Dehler.

Dzieło niemieckiego zespołu projektantów Judel / Vrolijk błyszczy przede wszystkim technicznie - wyposażono go między innymi w inteligentny system oświetlenia - Smart Light System, nowe na rynku urządzenia elektroniczne marki B&G (system nawigacji Zeus) oraz, hołdując nowej tendencji, w bezprzewodowy system audio.

Projektanci stoczni pamiętali o zacięciu regatowym, ale w niektórych momentach postawili na komfort, co przełożyło się na wysoką wolną burtę - przy długości ponad 10 metrów w salonie jednostki zaprojektowano wysokość 1.88 cm, dochodzącą miejscami nawet do 1.94 cm. Jak przystało na Dehlera na bazie jednego kadłuba skonfigurować można bardzo różne jachty zależnie od wyposażenia pokładowego oraz konfiguracji wnętrza. Mimo to, marka zdecydowanie nie porzuca wizji komfortu zapewnianego przez luksusowy jacht, łączonego z osiągami godnymi jednostki regatowej. Nowy jacht, szczególnie w wersji competition z wydłużonym kilem, sportowym takielunkiem oraz wyższym masztem i większym ożaglowaniem, z powodzeniem może rywalizować na morskich trasach regatowych. 

 

Czy nowy Dehler 34 zdobędzie tytuł European Yacht of the Year? Odpowiedź poznamy już w styczniu podczas żeglarskich targów w Düsseldorfie.

galeria