Jesienna Biznes Liga na półmetku

Autor:
Klaudia Krause

W tej edycji zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W drugiej rundzie najlepszymi załogami okazały się firmy Atena oraz Startup Venture GPNT - Walkin.pl, robiąc tym samym ogromy krok w stronę wielkiego finału rozgrywek. W klasyfikacji generalnej na czele zwycięzcy drugiej rundy, czyli Walkin.pl oraz Sanhaus Apartments, triumfatorzy pierwszej.

Druga runda odbyła się w weekend 10-11 września. W sobotę na starcie zameldowała się grupa II, w której szeregach znajdują się między innymi obrońcy tytułu z Sono Idoni Sailing Syndicate. Tym razem załoga dowodzona i sterowana przez Filipa Wójcikiewicza (który dzień wcześniej wybrany został Komandorem Yacht Club Sopot – gratulacje!) musiała ustąpić aż dwóm innym jachtom, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium zameldowali się zwycięzcy sprzed dwóch tygodni, czyli Sanhaus Apartments Sopot z Jarosławem Ziółkiem na czele. Zwycięzcami regat została załoga firmy Atena w składzie: Tomasz Żukowski, Marcin Żywalewski, Radek Okołotowicz, Marcin Rawski i Przemek Sudziarski. Zwycięski team żeglował zdecydowanie najpewniej, wygrywając aż trzy z pięciu wyścigów.

W niedzielę na wodę zeszła grupa złożona z samych debiutantów. Regaty rozpoczęły się nieco inaczej niż zwykle, bo od rywalizacji samochodowej. Dzięki współpracy z BMW Polska uczestnicy BLŻ wzięli udział w grze miejskiej, w której wykazać się musieli zarówno umiejętnościami dobrego prowadzenia topowych modeli marki BMW, ale także zdolnościami logicznego myślenia pokonując zagadki escape room. Zabawa z BMW wliczała się do klasyfikacji całych regat jako jeden wyścig, więc załogi nie mogły pozwolić sobie na dekoncentrację. Zawody te, jak również całe regaty, zwyciężyła załoga Walkin.pl – Startup Venture GPNT pod dowództwem Wojciecha Kąkola w składzie: Zbigniew Gutkowski, Bartosz Puchowski i Monika Puchowska. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Jarosławem Kaczorowski za sterem, która wygrała dwa z trzech biegów na wodzie, ale niestety nieco gorzej poradziła sobie za kierownicą BMW, przez co na jej koncie pojawiło się wiele punktów karnych. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga firmy Energa prowadzona przez Michała Piaseckiego.

 

III rudna Biznes Ligi Żeglarskiej odbędzie się 24-25 września, tam wyłonieni zostaną finaliści projektu. Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do finału i już 8 października poznamy czwartego w historii zwycięzcę Biznes Ligi Żeglarskiej.

galeria