Żeglarski Puchar Trójmiasta

Autor:
wślizgu

Tradycyjnie w ostatni weekend majowy, do wspólnej żeglarskiej zabawy i rywalizacji zapraszają organizatorzy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Tegoroczna edycja trójmiejskich regat rozpocznie się w Gdańsku, a w kolejnych dniach żeglarzy ugoszczą miasta Gdynia i Sopot.

Wiosna za oknem, a to oznacza, że siłą rzeczy zaczyna się myśleć o sezonie letnim. Dla żeglarzy morskich jedną z pierwszy okazji do poważnego ścigania się będzie Żeglarski Puchar Trójmiasta, odbywający się w dniach 24-26 maja.

 - W tym roku zaczynamy rywalizację w Gdańsku – mówi Kasper Orkisz, Premium Yachting, koordynator regat. - Zachęcam gorąco do wpłynięcia wszystkich jachtów do miasta, do mariny Gdańsk, gdyż zobaczenie nowego oblicza Wyspy Spichrzów robi ogromne wrażenie. Cieszę się, że do Granarii – możemy bezpośrednio zacumować to zupełnie nowa jakość! – podsumowuje.

Jedną z idei regat łączących trzy pomorskie miasta było rozpowszechnianie żeglarstwa. Organizatorzy zabiegali o to, aby jak największa ilość jachtów wzięła udział w imprezie, włącznie z tymi, które niezbyt często opuszczają mariny. W efekcie, udało się zaangażować zupełnie nowe jachty do zmagań na wodzie. Obecnie powstało sporo zespołów żeglarskich, które w aktywny sposób poszukują załogi. W tym roku ponownie będzie można wystartować na pokładzie najszybszych jachtów południowego Bałtyku, jak np. „Globe”  Zbigniewa Gutkowskiego, czy jachtach: „SCAMP”, „Oiler”, „Fujimo”, „Falcon”. Warto więc śledzić profile załóg, które przed sezonem obsadzają wolne pozycja na swoich regatowych maszynach!

Ostatni weekend majowy to nie tylko atrakcje dla żeglarzy, ale też wspaniałe widoki dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. W sobotę  jachty wyścigu o Puchar Prezesa Portu Gdańsk ruszą z Gdańska do Gdyni, a w niedzielę 26 maja z Gdyni do Sopotu. Właśnie na końcu kultowego, najdłuższego w Europie molo, odbędzie się zakończenie żeglarskiej rywalizacji.

Nie pozostaje nic więcej, jak wspólnie odliczać czas pozostały do rozpoczęcia sezonu i przygotowywać się do kolejnej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Zgłoszenia do regat ruszyły. 

 

Szczegóły na: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.

Autor