Neoprenowa rewolucja!

Autor:
wślizgu

Chłopaki z Wrocławia szykują niezłe zamieszanie na rynku. Po firmach takich jak Nobile, Xenon, Vesper, które związały się głównie z produkcją desek, przyszedł czas na pianki neoprenowe. FLYN Wetsuits to polski produkt z najwyższej półki. Pianki polskich producentów powoli stają się bardzo pożądanym produktem i z miesiąca na miesiąc coraz mocniej  wchodzą w rynek sportów wodnych. Dlaczego? M.in. o tym opowiada Jędrzej Brzoza, jeden z producentów marki FLYN Wetsuits w rozmowie z W Ślizgu!

Skąd pojawił się pomysł na firmę z piankami?

Pomysł narodził się ponad rok temu kiedy stanęliśmy przed tym „trudnym”, dla każdego entuzjasty sportów wodnych, momentem wymiany pianki na nowszy model. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, że wszystkie produkty dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań. Rozczarowała nas jakość wykonania, wybór fasonów był niewielki, a wzory i kolorystyka mało atrakcyjne. Stwierdziliśmy, że przydałoby się to zmienić i tak małymi krokami udało nam się dojść do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.

Podobno chcecie namieszać na rynku? Co jest celem FLYN Wetsuits?

Tak naprawdę istotą projektu FLYN jest zrewolucjonizowanie branży neoprenowej. Naszym celem są przede wszystkim pianki, z których wszyscy na co dzień korzystamy! Wierzymy, że dzięki naszej pasji, innowacyjnym pomysłom i świeżym spojrzeniu zostaniemy pozytywnie odebrani przez miłośników sportów wodnych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. 

Czym wasze pianki różnią się od innych?

Każda z naszych pianek zostaje ręcznie wykonana na terenie Europy, ze specjalnie wyselekcjonowanych, certyfikowanych materiałów, które nie zawierają metali ciężkich, mają neutralne pH dla skóry, co, mamy nadzieje, stanie się nowym standardem w branży pianek. Dodatkowo wszystkie zamki i nici są specjalnie przez nas zamawiane oraz przechodzą rygorystyczne testy wytrzymałości. Rozmieszczenie szwów w naszych piankach jest zaprojektowane tak, aby w żaden sposób nie ograniczały ruchów. Nowy materiał ma także świetną formułę antybakteryjną, która zatrzymuje pot i przykre zapachy na zewnątrz.

Wasz neopren to niestandardowy produkt?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, bardzo dużą wagę przywiązujemy do materiału z którego wykonane są nasze pianki. Do ich produkcji używamy FLYNpren X43 - 100% neoprenu który został wykonany specjalnie na nasze zamówienie, co czyni materiał bardziej wytrzymałym oraz cieplejszym niż niższej klasy neopren o tej samej grubości.  Na samym końcu warto wspomnieć, że prowadzimy ścisłą współpracę z Ryszardem Paluszkiewiczem, który ma 25 letnie doświadczenia w szyciu pianek. Współpracuje z firmami takimi jak Grom i to właśnie on dba o jakość naszych produktów. 

Realizujecie pianki na specjalne zamówienie? Jak to wygląda?

Oferujemy takie usługi, nie ograniczamy się tylko do zwykłej produkcji - chcemy spełnić również życzenia tych najbardziej wymagających klientów. W momencie, gdy klient się do nas zgłasza z chęcią zakupu takiej pianki przekazujemy dokładne miejsca pomiarowe oraz wszystkie szczegóły dotyczące konkretnego modelu. Istnieje możliwość doboru koloru, kroju, napisów – generalnie wszystkiego, czego klient sobie wymarzy. Już teraz możemy powiedzieć, że w niedalekiej przyszłości w większych miastach w Polsce będą dostępne punkty pomiarowe, gdzie klient będzie mógł zostać zmierzony na miejscu przez profesjonalną obsługę.

 

 

Autor

galeria