Nord Cup Wokół platformy

Autor:
wślizgu

Po raz jedenasty wystartują regaty Nord Cup. W tym roku pojawi się kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także udział klas Flying Dutchman i Moth International. Do rywalizacji powracają także najmłodsi, czyli klasa Optimist GR. A i GR. B. 

Impreza rozpocznie się w piątek wieczorem 24 czerwca. Na starcie do inaugurującego regaty wyścigu B8 Race staną jachty morskie, które będą miały do pokonania trasę o długości 120Mm z Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i z powrotem. Dzień później wystartują kolejne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.

- Zaczęliśmy w 2006 od 17 łódek i z roku na rok liczba jednostek i klas biorących udział w regatach powiększa się. W tym roku spodziewamy się około 700 żeglarzy i powyżej 300 łódek  - opowiada Michał Korneszczuk, organizator i dyrektor sportowy regat Nord Cup. I dodaje:  Od kilku lat mamy stały format regat, które trwają od weekendu do weekendu. Na miejscu mamy całą infrastrukturę potrzebną do organizacji wielkiej imprezy. Uczestnikom się to podoba. A poza tym akwen jest atrakcyjny - stabilny wiatr i długa fala, będąca wyzwaniem szczególnie dla żeglarzy ze śródlądzia.

 

Podczas tegorocznej edycji Nord Cup klasy Hobie Cat, Nautica 450, Hornet, Micro i ORC Sportboat będą rywalizować o medale Mistrzostw Polski. Ponadto ścigać się będą Delphie 24 i Scandinavia 650, klasy Finn, Europa i OK Dinghy oraz jachty morskie ORC, KWR oraz OPEN.

Autor

galeria