Gdynia, wiatr i woda!

Autor:
Klaudia Krause

Prawie tysiąc żeglarzy przybędzie do Gdyni w dniach 7-17 lipca, aby wziąć udział w cyklu regat Volvo Gdynia Sailing Days 2016. 

W ciągu dwóch tygodni na starcie stanie kilkaset jachtów w kilkunastu klasach regatowych. W tym roku w ramach cyklu odbędzie się kilkanaście prestiżowych wyścigów na poziomie Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy. Zobaczyć będzie można zarówno klasy przygotowawcze, jak i te najbardziej wymagające. 

W tym roku na szczególną uwagę zasługują Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4.7 oraz Mistrzostwa Polski w sprincie kl. AOC.  Absolutny must see tegorocznych regat. Równie interesująco zapowiadają się Mistrzostwa Polski klasy Scandinavia 650/ Skippi 650. Miłośników ślizgania na fali z pewnością zainteresuje też Puchar Europy w klasie 29er, w którym wystartuje wielu zawodników, których już dzisiaj można nazwać nadzieją światowego żeglarstwa. To jednak nie wszystko! W ramach VGSD odbędą się także Mistrzostwa Polski Juniorów kl. Laser oraz Puchar VGSD w klasach Open Bic, Delphia-24 OD.

 

Tradycyjnie, specjalnie na regaty w gdyńskiej marinie powstanie miasteczko regatowe. W programie przewidziano wiele imprez towarzyszących. Głównym sponsorem jest Volvo Drywa, pomorski dealer marki Volvo, od wielu lat mocno związany z żeglarstwem.