Mistrzowie Raceboardu w Sopocie

Blisko 100 zawodników z całego świata weźmie udział w sopockich Mistrzostwach Świata w windsurfingowej klasie Raceboard.

Zapowiada się zacięta walka. Reprezentujący barwy gospodarzy – Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia – Maksymilian Wójcik będzie walczyć o odzyskanie tytułu Mistrza Świata, który stracił w ubiegłym roku w hiszpańskim Blanes na rzecz Ivana Pastora.

W ubiegłym roku Maks zdobył dwa srebrne medale w tej widowiskowej windsurfingowej klasie, jeden właśnie na Mistrzostwach Świata, drugi na rozgrywanych w Sopocie Mistrzostwach Europy. Były to pechowe zawody dla naszego zawodnika. 30-letniemu żeglarzowi w ósmym biegu tych mistrzostw pękła skrzynia mieczowa i czterokrotny mistrz świata w tej klasie nie ukończył wyścigu przez co spadł na drugą pozycję w „generalce”. W kolejnych biegach nie udało mu się już odrobić strat do świetnie dysponowanego w tych mistrzostwa Pawła Gardasiewicza.

– Paweł zasłużył na zwycięstwo gdyż przez całe mistrzostwa prezentował bardzo wysoki poziom. Mi zabrakło trochę szczęścia oraz przygotowania. – powiedział Maks Wójcik (POL 7) po ubiegłorocznych zawodach. – Gratuluje Pawłowi i szczerze cieszę się ze srebrnego medalu Mistrzostw Europy– dodał Wójcik.

 

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata szykują się więc widowiskowe zawody i emocje do ostatniego wyścigu. Regaty odbędą się w ramach Pucharu Prezesa Grupy Ergo Hestia. Ich organizatorem jest Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia. Impreza odbędzie się w dniach 8 – 15 czerwca.   

Autor

galeria