ZŁOTY CARAT, DYNAMIQ GTT 1335

Autor:
wślizgu

Pozłacane silniki, złote krany i metaliczny kadłub w kolorze Royal Gold – tak wygląda najnowsza propozycja stoczni Dynamiq. Ten limitowany jacht GTT 135 w wersji Carat wypłynie na wody w 2020 roku.

Dynamiq  GTT 135 Carat to limitowana edycja GTT 135. Największą uwagę zwraca metaliczny 41-metrowy kadłub w kolorze Royal Gold. Jednak to nie wszystko. Akcenty w takiej tonacji można znaleźć na całym jachcie,  w tym m.in.  złote krany zaprojektowane przez Serdanelli, czy pozłacane głowice silników MANa.

Jacht został zaprojektowany dla 10 gości i 6 członków załogi. Na pokładzie głównym znajdują się luksusowe jadalnie – wewnętrzna i zewnętrzna oraz takie detale jak: nowoczesny kominek, kryształowe żyrandole, meble  z serii Bentley Home i wykończenia z marmuru. Na rufie natomiast znajduje się duża wanna z hydromasażem oraz dmuchany basen o wymiarach 5 x 6 metrów. Przestronny taras słoneczny (120 m2) wyposażony jest w część wypoczynkową ze wspomnianą jadalnią, barem, lodówką na wino i grillem elektrycznym. Rozrywkę na pokładzie uzupełnia kino i wysokiej klasy system audio Steinway Lyngdorf.

Poza bogatym wystrojem i pięknym designem, GTT 135 Carat idealnie odnajdzie się w żegludze pełnomorskiej. Wyposażony w dwa pozłacane silniki MAN V12-1650, może osiągnąć prędkość maksymalną 21 węzłów i zasięg 3000 Nm. Co ciekawe, jego zanurzenie wynosi tylko 1,6 m. Jacht ma być eksploatowany na Morzu Śródziemnym i Malediwach. 

 

Kadłub pierwszej, oryginalnej edycji GTT 135 jest obecnie w trakcie budowy w Stoczni Dynamiq w Massa. Jego budowa ma potrwać około 20 miesięcy. Cena: 17.500.000 €.

Autor

galeria