SummerHeat Double

Autor:
wślizgu

27 lipca w Gdyni wystartuje SummerHeat Double. To trzecia w tym sezonie impreza z cyklu regat załóg dwuosobowych Off-short racing.

SummerHeat Double to kolejne regaty dla załóg dwuosobowych zorganizowane przez Pawła Wilkowskiego z YKP Gdynia. Uczestników regat czeka liczący około 310 Mm wyścig non-stop po Zatoce Gdańskiej i południowym Bałtyku. Trasa regat wiedzie z Gdyni na otwarte morze, gdzie pława ZN stanowi znak kursowy, następnym znakiem jest Olands Sodra Grund, skąd trasa wiedzie do podejścia do portu Łeba i z powrotem do Gdyni. 

- To wyścig dla cierpliwych - mówi Paweł Wilkowski, organizator regat. - O tej prze roku można spotkać na Bałtyku południowym dość słabe wiatry ze zmiennych kierunków, więc wyścig idealnie nadaje się do pokazania umiejętności żeglowania „na pogodę” - podsumowuje.

W regatach wezmą udział jachty: ORC Club oraz Mini650. Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja open. Warto zaznaczyć, że SummerHeat Double mogą stanowić kwalifikację do znanych regat oceanicznych, jak chociażby AZAB oraz Rolex Fastnet Race.

Uroczyste otwarcie regat odbędzie się w sobotę, 27 lipca o godzinie 10:00, a indywidualna prezentacja jachtów na wodzie – na akwenie przy gdyńskiej marinie – rozpocznie się półtorej godziny później. Wyścig wystartuje punktualnie o godzinie 12:00. Zakończenie regat zaplanowano na wtorek, 30 lipca.

 

 

Autor