15. edycja Sopot Match Race

Autor:
wślizgu

Jedno z najważniejszych, a także najbardziej prestiżowych wydarzeń w światowym match racingu – Sopot Match Race – odbędzie się już po raz 15. Zawodnicy światowej klasy już 22 – 25 sierpnia będą walczyć o trofeum w otoczeniu sopockiego molo.

Sopot Match Race już od 15 lat charakteryzuje się nie tylko przejrzystymi zasadami rywalizacji, ale jednocześnie niebywałą widowiskowością rozgrywek. Spektakularne zmagania będzie można obserwować zarówno z wody, na jednostkach pływających wokół terenu rozgrywek, jak i ze stacji lądowych, na molo. 

Ten elitarny typ regat o klasyfikacji Grade 1 zasługuje na odpowiednią oprawę. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg nowości, które na stałe wpiszą się w scenariusz sopockich regat. Po raz pierwszy w historii pojawi się wioska żeglarska - tętniąca energią przestrzeń, która pojawi się na osi zmagań na wodzie - G.H. Mumm Sailors Village. Wioska to miejsce spotkań regatowej społeczności, plażowa strefa relaksu, w której będzie można odpocząć przy kieliszku wina, dobrej muzyce czy też zacieśnić relacje biznesowe. Oprócz tego pojawi się tzw. water taxi. Regatowe łodzie motorowe będą kursowały pomiędzy strefą VIP na sopockim molo a wioską żeglarską pozwalając wykorzystać pełnię regatowych atrakcji.

W tym roku również tradycje żeglarskie połączą się z nowymi technologiami. Organizatorzy postanowili uruchomić mobilną aplikację SMR App - oficjalny komunikator od firmy Billennium dostarczający informacji o wydarzeniach na wodzie i lądzie. Do dyspozycji gości będzie również luksusowa flota samochodów Audi Vip Shuttle. Auta kursować będą w granicach Trójmiasta, a ich rezerwację ułatwi elektroniczny system zarządzania oraz dedykowany zespół obsługi regatowej. 

Sopot Match Race to przede wszystkim życie na wodzie, dlatego w programie tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć rejsów łodziami motorowymi i żaglowymi. Pływanie po Bałtyku z pewnością umili naszym lampka szampana i widok na zmagania żeglarzy. Z kolei wieczorami tradycyjnie odbędą się imprezy towarzyszące regatom - w piątek w Zatoce Sztuki oraz w sobotę na bankiecie w Hotelu Sheraton. 

Organizatorem regat jest grupa Module Plan.

Autor