AZTORIN Kite Challenge

Autor:
wślizgu

Już niedługo, w samym środku wakacji 26-28 lipca ruszają ogólnopolskie zawody z cyklu AZTORIN Kite Challenge. Tym razem zawodnicy i zawodniczki spotkają się na cyplu Rewskim, aby zawalczyć o punktację w  pucharze Polski w kitesurfingu.

Zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach: Freestyl’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu. Szczególne emocje będzie budzić rywalizacja w konkurencji Kite Foil, w której z roku na rok ściga się coraz więcej zawodników i zawodniczek. W tym roku konkurencja Twin Tip Racing U 14 rozegrana zostanie w grupie wiekowej do lat 14, aby zachęcić i zmotywować młodych zawodników do startu w zawodach.

W ostatnich zawodach należących do pucharu Polski, Ford Focus Active Challenge, po raz pierwszy w historii zawodów do obu głównych konkurencji – Freestyle i Formuła Kite, zapisało się tyle samo kobiet, co mężczyzn. Konkurencję Freestyle zwyciężyli obecni Mistrzowie Polski – Kasia Lange oraz Marek Rowiński. Marek w finale zdecydowanie pokonał swojego rywala, Mateusza Włodarczyka, lądując m.in. perfekcyjnego i zrobionego na bardzo dużej mocy back moba, czy wielkiego blind judge 3 oraz slim chance’a. Mateusz próbował nawiązać walkę, ale w finałowym heacie był zdecydowanie przeżaglowany przez co skończył na drugiej pozycji. Trzeci był Mikołaj Gregier. Finałowy heat kobiet był bardzo wyrównany i o wyniku zdecydowała różnica setnych punktów. Ostatecznie zwyciężyła Kasia Lange, przed Martyną Konkel i Natalią Grabowską.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki będą bronić uzyskanych dobrych wyników i wysokich miejsc w rankingu przez cały cykl zawodów, aż do sierpniowego finału podczas Ford Focus Active Challenge, który odbędzie się w dniach 15 – 18 sierpnia w Pucku.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku czuwa Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa. Zapowiada się duża frekwencja i ekscytująca rywalizacja.

Autor