PLANET BALTIC SUP RACE

Autor:
wślizgu

3 sierpnia już po raz trzeci do Kołobrzegi przyjadą zawodnicy i zawodniczki z Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wszystko w ramach zawodów Planet Baltic Sup Race. To jedyna impreza dedykowana deskom SUP organizowana na morzu na Zachodnim Wybrzeżu.

Planet Baltic Sup Race z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. W tym sezonie do Kołobrzegu przyjedzie około 50 zawodników, którzy będą walczyć o nagrody finansowe i rzeczowe. Uczestnicy zmierzą się w dwóch klasach: Open i Pro. Kobiety i mężczyźni wystartują w konkurencjach: Technical Sprint (dystans do 500m), Long distance (dystans do 1000m) oraz Downwind (dystans około 2000m, start z morza w kierunku brzegu). Nowością będzie rozegranie po raz pierwszy w Polsce sztafety damsko-męskiej. Konkurencja ta zaczyna zyskiwać na popularności w światowym SUPie. Organizatorzy mają nadzieję, że zyska ją także w Polsce. 

Planet Baltic Sup Race jest także trzecią imprezą, która wchodzi w skład Polish Sup Tour 2019. PST jest nową inicjatywą, mającą na celu stworzenie cyklu powiązanych ze sobą imprez Stand Up Paddle, które z czasem mają przyciągnąć profesjonalnych zawodników z kraju i zagranicy. Po zakończeniu regat Planet Baltic Sup Race 2019, rozegrany zostanie wyścig Grand Prix Polish Sup Tour, w którym wezmą udział zawodnicy startujący wcześniej w Wałczu i Pamiątkowie. 

Organizatorem regat jest Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl w Kołobrzegu. Szczegóły na Facebooku: @planetbalticsuprace @polishsuptour.

Autor