Mistrzostwa Polski Katamaranów

Autor:
wślizgu

Na sopockich wodach 9-11 sierpnia ponownie rywalizować będą dwukadłubowce. Mistrzostwa Polski Katamaranów będą najważniejszą krajową imprezą dla katamaranów klasy A w tym sezonie.

W regatach weźmie udział ponad 40 dwukadłubowych jednostek. Podczas dwudniowej rywalizacji o tytuły najlepszych w Polsce rywalizować będą zawodnicy pływający na katamaranach klasy A, F18 i Open. W kategorii Open wystartują m.in. klasy Hobie 16, Nacra 15 i olimpijska Nacra 17. To właśnie te dwie ostatnie są silnymi pretendentami do podium tych zawodów.

Dla klasy A będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia w Weymouth w Wielkiej Brytanii. Część żeglarzy wystartuje również w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, tak więc dla zawodników katamaranów klasy A sierpień zapowiada się bardzo pracowicie.

Planowane jest rozegranie 9 wyścigów up and down dla każdej klasy. Start wyścigów w piątek i sobotę o godzinie 12:00, w niedzielę o 11:30. Atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się parada katamaranów wokół sopockiego molo zaplanowana na 11:30 w sobotę, gdzie z bliska będzie można oglądać zawodników i jachty. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

 

Autor