Gdynia Baltic Challenge by AquaWave 2019

Autor:
wślizgu

W Gdyni już po raz drugi odbędą się ogólnopolskie zawody pływackie Gdynia Baltic Challenge by AquaWave. Ambasadorem wydarzenia jest Sebastian Karaś – pierwszy człowiek na świecie, który samotnie pokonał wpław dystans z Kołobrzegu na wyspę Bornholm.

Gdynia Baltic Challenge by AquaWave to ogólnopolskie zawody pływackie, które odbędą się na kilku dystansach nie przekraczających 3 km. Liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób dorosłych i 50 dzieci. Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Inspiracją dla zorganizowania imprezy był wyczyn Sebastiana Karasia, który pokonał wpław 100-kilometrowy dystans dzielący Kołobrzeg i duńską wyspę Bornholm. Przepłynięcie Bałtyku zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Warto też wspomnieć, że Sebastian jest pierwszą osobą w Polsce i na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka. 

Tegoroczna edycja odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha Szczurka. Impreza, w zamierzeniu organizatorów, ma być doskonałym sposobem promocji pływania na wodach otwartych w Polsce, walorów naturalnych regionu oraz zdrowego trybu życia. Gdynia Baltic Challenge  by AquaWave to event, który znakomicie wypełnia lukę w kalendarzu Open Water, czyli pływaniu na wodach otwartych.

Partnerem strategicznym jest AquaWave, event wspiera miasto Gdynia. 

 

 

Autor