Ekstraklasa kieruje się do Gdyni!

Autor:
wślizgu

27-28 lipca w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele tabeli znajduje się Olsztyński Klub Żeglarski przed Legią Warszawa i Jeziorak Yacht Club. Gdyńskie regaty odbędą się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Ekstraklasa żeglarska rozkręca się na dobre. Co dwa tygodnie 12 klubów rozgrywa kolejne rundy Klubowych Mistrzostw Polski. W Sopocie 14 lipca najlepszą okazała się załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, aktualnych Mistrzów Polski. Odnieśli zdecydowane zwycięstwo, ale tuż za ich plecami sześć kolejnych klubów toczyło zaciętą walkę o miejsca na podium. Rozegrano aż 30 wyścigów, w których sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie i do ostatniego wyścigu ważyły się losy końcowego układu w tabeli.

- Przed drugą rundą możemy pokusić się o pierwsze oceny - podsumowuje Maciej Cylupa, organizator i komentator regat. - Mamy bardzo wyrównany poziom rywalizacji, bo aż 7 pierwszych załóg walczy o czołowe miejsca, wygrywa wyścigi i różnice punktowe między nimi są małe. Olsztyn popłynął na razie najlepiej, ale zobaczymy czy utrzyma formę w Gdyni. Pozostałe załogi dzieliła już spora różnica punktowa i jeśli taka sytuacja potwierdzi się w Gdyni, będzie można uznać tą grupę jako walczącą o utrzymanie w Ekstraklasie - dodaje.

Rywalizacja w Gdyni potrwa 2 dni i rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Zakończenie wyścigów planowane jest na niedzielę na godz. 15.30. Organizatorzy chcą przeprowadzić 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności. Na plaży zaplanowano liczne atrakcje w postaci animacji dla dzieci.

 

Klasyfikacja Ekstraklasy po I rundzie:

 

1. Olsztyński Klub Żeglarski - 12 pkt.

2. Legia Warszawa – 11 pkt.

3. Jeziorak Yacht Club Iława – 10 pkt.

4. Giżycka Grupa Regatowa - 9 pkt.

5. KS Iskra AMW Gdynia - 8 pkt.

6. Sztorm Grupa Warszawa – 7 pkt.

7. SEJK Pogoń Szczecin - 6 pkt.

8. PŻKZ Dżygit Białystok – 5 pkt.

9. Yacht Club Sopot – 4 pkt.

10. JKM Gryf Gdynia - 3 pkt.

11. Odyssey Sailing Club Warszawa 2 - 2 pkt.

12. Odyssey Sailing Club Warszawa – 1 pkt.

 

 

 

 

Autor