Steve Allen Mistrzem Świata

Autor:
wślizgu

Australijczyk Steve Allen został mistrzem świata w widowiskowej formule Windsurfing Foil. W rozgrywanych po raz pierwszy w Pucku mistrzostwach doskonale wypadli Polacy – wicemistrzem został Maciej Rutkowski,a kolejne miejsca zajęli Wojtek Brzozowski i Przemysław Miarczyński.

Najbardziej emocjonujący pojedynek, bo o pierwsze miejsce rozegrał się pomiędzy Australijczykiem, a Polakiem. Praktycznie każdy wyścig miał znaczenie, a kolejność liderów klasyfikacji generalnej zmieniała się wielokrotnie. Maciej Rutkowski czterokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu. Walkę o złoty medal przegrał jednak z Steve Allenem różnicą zaledwie jednego punktu. Australijczyk żeglował na tych regatach najrówniej, był bardzo skoncentrowany i aż sześciokrotnie wygrywał wyścigi. To był wspaniały pojedynek, dający dużo emocji kibicom windsurfingowym na świecie. 

 

-Nie mogę uwierzyć jak było blisko. Ostatniego dnia mieliśmy wyścig, który prowadziłem, to wystarczyłoby do tytułu, ale wiatr siadł mniej niż minutę przed metą – podsumowuje Maciek Rutkowski, srebrny medalista mistrzostw świata. – Gratulacje dla Steve’a Allena za znalezienie sposobu bez względu na warunki, imponujące – podkreśla.

 

Równie zacięta walka toczyła się o brązowy medal, a szansę jego zdobycia mieli: Przemysław Miarczyński, Wojtek Brzozowski, Szwajcar Elia Kolombo, Francuz Alecandre Cousin i Izraelczyk Arnon Dagan. Ten ostatni w przedostatnim dniu wyścigów miał poważną awarię sprzętu, stracił sporo punktów i przestał się liczyć w walce o podium. Trzy słabsze wyścigi miał tego dnia bardzo doświadczony Cousin, również tracąc kontakt punktowy z liderami. Wykorzystali to Polacy, zajmując w końcówce regat wysokie miejsca. Ostatecznie brązowy medal Rehasport Mistrzostw Świata Formula Windsurfing Foil w Pucku zdobył Wojciech Brzozowski, wyprzedzając nieznacznie medalistę olimpijskiego z Londynu - Przemysława Miarczyńskiego. W Pucku, oprócz open, rywalizowano również w innych kategoriach, tytuły otrzymali: Kobiety - Marina Alabau, Senior - Maciek Rutkowski, Junior - Michał Polak, Master - Steve Allen, Grand Maser - Stefan Voxby.

 

Puckie zawody – Rehasport Mistrzostwa Świata Fomula Windsurfing Foil – rozegrano po raz pierwszy. Ich organizatorami było Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, Formula Windsurfing, International Windsurfing Association, a partnerami Miasto Puck i MOKSiR. Wśród sponsorów pojawił się trójmiejski deweloper Allcon Osiedla, który buduje w Pucku Nexo Apartamenty na Klifie. Jak podaje inwestor z okien roztacza się widok na Zatokę Pucką, a do mariny jest kilka minut spacerem.

 

 

Wyniki TOP-10:

 

1 AUS-0 - Steve Allen 39.0 pkt.

2 POL-23 - Maciej Rutkowski 40.0 pkt.

3 POL-10 - Wojtek Brzozowski 46.0 pkt.

4 POL-126 - Przemysław Miarczyński 51.0 pkt.

5 SUI-63 - Elia Colombo 54.0 pkt.

6 FRA-752 - Alecandre Cousin 58.0 pkt.

7 ISR-1 - Arnon Dagan 85.0 pkt.

8 POL-111 - Bartłomiej Kwiek 130.0 pkt.

9 POL-182 - Paweł Tarnowski 146.0 pkt.

10 POL-82 - Piotr Myszka 156.0 pkt.

 

 

Autor