POLSKA Z BRĄZOWYM MEDALEM

Autor:
wślizgu

Tytus Butowski w klasie Laser Radial wywalczył w Gdyni brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing. Powtórzył tym samym wynik Polaków z zeszłego roku.

Podobnie jak rok temu polscy żeglarze wywalczyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata brązowy medal. W Corpus Christi w Stanach Zjednoczonych na trzecim stopniu podium w klasie 420 stanęli Kacper Paszek i Bartosz Reiter, a w Gdyni ich sukces w klasie Laser Radial powtórzył Tytus Butowski. 18-letniego Polaka wyprzedzili Turek Yigit Yalcin Citak oraz Australijczyk Zac Littlewood. W tej samej klasie Julia Rogalska zajęła 12. pozycję, a najlepsza w gronie 47 zawodniczek okazała się Włoszka Chiara Benini Floriani.

Biało-czerwoni wywalczyli jeszcze trzy lokaty w czołowej dziesiątce. Ich autorami byli deskarze Karina Filip i Kamil Manowiecki, którzy zajęli odpowiednio ósmą i szóstą pozycję. W klasie RS:X rywalizowało 20 dziewcząt i 29 chłopców, a najlepiej radzili sobie Linoy Geva z Izraela i Francuz Fabien Pianazza.

Ponadto w klasie 420 w gronie 30 załóg siódme miejsce przypadło Patrykowi Kosmalskiemu i Tomaszowi Lewandowskiemu. Amelia Linowska i Julia Chmiela uplasowały się w stawce 24 ekip na 20. pozycji. Triumfowali Seb Menzies i Blake McGlashan z Nowej Zalendii oraz Amerykanie Madeline Hawkins i Yumi Yoshiyasu.

Złote medale w klasie Nacra 15 zdobyli Australijczycy Will Cooley i Rebecca Hancock. Wśród 21 duetów rodzeństwo Maja i Oskar Niemira zostało sklasyfikowane na 12. miejscu.

25 dziewczęcych i 28 męskich duetów rywalizowało w klasie 29er. Karolina Żurek i Agata Wilczewska zajęły 18., a Sławomir Kapałka i Jakub Gołębiowski 21. lokatę. Zwyciężyli Berta Puig i Isabella Casaretto ze Stanów Zjednoczonych oraz Norwegowie Mathias Berthet i Alexander Franks-Penty.

W mistrzostwach ścigało się 409 żeglarzy z 66 z państw. W Gdyni ruszyła kolejna wielka impreza – Volvo Gdynia Sailing Days.

 

 

Autor