BIZNES LIGA ŻEGLARSKA Faworyci wygrywają w III rundzie

Autor:
wślizgu

W niedzielę 30 czerwca rozegrana została trzecia, ostatnia przed przerwą wakacyjną, runda Biznes Ligi Żeglarskiej. W wyśmienitych warunkach pogodowych w rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów podzielonych na dwie grupy. Najlepszymi załogami okazali się przedstawiciele firm Atena oraz Sosnowski.

Ponad 30 stopni, a do tego średni wiatr z zachodu – takie warunki zapowiadały bardzo dobrą rywalizację, jednak nie obyło się bez niespodzianek. Pierwsza na wodzie pojawiła się grupa I pod patronatem Olivia Business Centre. Komisja sędziowska ustawiła trasę i o wyznaczonym czasie rozpoczęła procedurę startową, jednak na minutę przed startem wiatr nagle ucichł i obrócił się o 180 stopni. Wyścig odroczono, szybko przestawiono trasę i z kilku minutowym opóźnieniem można było ponownie ruszać z rywalizacją.

Od pierwszego wyścigu swoją wielką ochotę na wygraną pokazała załoga firmy Atena. Zawodnicy byli bardzo zmotywowani, zwłaszcza że zespół ten poniósł dość duże straty w poprzednich dwóch rundach i aby myśleć o awansie do złotego finału potrzebne było zwycięstwo. Jak zwykle mocna była ekipa Olivia Business Centre ponownie w składzie z Mateuszem Kusznierewiczem, świeżo upieczonym mistrzem świata w klasie Star. Tradycyjnie dobrze żeglowała również ekipa Erplast. To między tymi trzema załogami rozegrała się walka o zwycięstwo. O pozostałe miejsca dzielnie walczyły załogi Eurocast, EPAM i Simply Car od czasu do czasu mieszając szyki liderującej trójce. Ostatecznie minimalne zwycięstwo, bo tylko jednym punktem odniosła załoga Ateny wyprzedzając Olivię i Erplast.

W drugiej grupie warunki były już idealne. Wiatr ustabilizował się z kierunku południowo-zachodniego co sprawiło, że organizatorzy bez żadnego problemu przeprowadzili komplet wyścigów. Na linii startu pojawiła się nowa załoga pod szyldem Przyjaciele GSC Yachting złożona z samych pań. To właśnie dziewczyny przygotowujące się do startów w Polskiej Lidze Żeglarskiej wiodły prym na początku rywalizacji. Jednak falstart w jednym z wyścigów sprawił, że wkradły się nerwy i do końca regat nie było pewne kto zostanie zwycięzcą. Jak zwykle w tej grupie bardzo dobrze żeglowała załoga firmy Sosnowski. I to właśnie rodzinny zespół poczuł zew krwi i wykorzystując błędy załogi kobiecej wygrał kilka wyścigów. Do ostatniego momentu nie było wiadomo kto wygra regaty. Spływając do portu załogi nie były pewne kto odbierze statuetkę z numerem jeden. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął zespół Sosnowski będąc na remisie punktowym z Przyjaciółmi GSC, z taką samą ilością pierwszych miejsc, ale z większą ilością miejsc drugich.  Na trzecim miejscu, żeglując bardzo równo przez całe regaty uplasowała się załoga Apteki Gemini. To już kolejne podium tego debiutującego w Lidze zespołu.

Była to ostatnia przed przerwą wakacyjną runda Biznes Ligi Żeglarskiej. Zespoły na wodach przy sopockim molo spotkają się ponownie dopiero na początku września kiedy to odbędą się decydujące o awansie do finałów rundy IV i V. Warto wspomnieć, że partnerem Ligi została firma GlobeSailor specjalizująca się w czarterach jachtów na całym świecie, która ufundowała nagrodę główną dla zwycięzcy BLŻ w postaci czarteru jachtu w Chorwacji.

 

 

Autor