56 jachtów na Wiśle! #Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła

Autor:
wślizgu

7 wyścigów, 56 załóg, prawie 200 zawodników i tysiące kibiców – tak w skrócie wyglądała druga edycja regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Puchar w Regatach Mistrzów trafił w ręce Bartłomieja Szotyńskiego (KidsCore AZS UW Team), a pierwsze miejsce w Pucharze Wianków wywalczył Marcin Styborski (Pol377 Team Politechnika Gdańska).

Puchar Dzielnicy Wisła to wielki powrót żeglarstwa na Wisłę. Druga edycja regat rozgrywanych na stołecznym odcinku Wisły ściągnęła do Warszawy miłośników żeglarstwa z całej Polski. Rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach – Omega Standard, Omega Sport, Retro, Open i Omega WAT. Rozegrano też pokazowe Regaty Mistrzów oraz bieg o Puchar Wianków. W regatach mistrzów wystartowało 

7 załóg, a wśród nich olimpijczycy i mistrzowie świata. 

- Druga edycja regat okazała się ogromnym sukcesem. Tak duże zainteresowanie pokazuje jak potrzebna jest oferta i infrastruktura żeglarska w Warszawie! Nie spoczywamy jednak na laurach, już teraz planujemy kolejną edycję. Chcemy spowodować, że żagle na stałe wpiszą się w krajobraz Wisły - podsumowuje Kasper Orkisz, pomysłodawca Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. 

Przy współpracy z Wiankami Warszawskimi udało się też stworzyć wyjątkowe miasteczko żeglarskie. Kilkanaście różnorodnych stoisk na bulwarze im. Jana Karskiego zachęcało do aktywnego 

i bezpiecznego spędzania czasu na wodzie. Na koniec dnia żeglarze wraz z tłumem uczestników Wianków nad Wisłą zwodowali świętojański wianek. To fantastyczne widowisko, kilkadziesiąt żagli na wodzie i tysiące ludzi na bulwarach, zwieńczyło pierwszy dzień regat.

Regaty żeglarskie w środku stolicy to wspaniały powrót do tradycji. Jachty są doskonale widoczne, wszystkie elementy taktyki żeglarskiej są dla obserwujących zmagania kibiców na wyciągniecie ręki, a komentarz na żywo ułatwia śledzenie i zrozumienie rywalizacji.  Organizatorzy już teraz planują kolejne edycje Regat o Puchar Dzielnicy Wisła oraz wiele innych wydarzeń umożliwiających spróbowanie swoich sił pod żaglami na rzece. Wydarzenie było współorganizowane przez Premium Yachting, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i Yacht Klub Polski Warszawa.

 

W klasie Omega Sport

1 STYBORSKI MARCIN

2 SATRJAN IZABELA

3 KALOTA PAWEŁ

 

W klasie Omega Standard

1 MICHALSKI ALEKSANDER

2 BŁAŻEJCZYK RAFAŁ

3 MISHINA AGLAYA

 

W klasie Omega WAT

1 DOBROCH ADAM

2 GAJEWSKI MARCIN

3 BANASZEK MARCIN

 

W klasie Open

1 KALIŃSKI JAN

2 LENARTOWICZ PAWEŁ

3 FUTERA KONRAD

 

W klasie Retro

1 SIDŁOWSKI TOMASZ

2 KWIATKOWSKI PAWEŁ

 

Regaty Mistrzów

1 SZOTYŃSKI BARTŁOMIEJ

2 JANKOWSKI JAKUB

3 PAWLUK JAKUB

 

 

Autor