SUN LOFT 47 INNOWACJA OD JEANNEAU

Autor:
Halina Konopka

Stocznia Jeanneau opracowała innowacyjną, ekonomiczną koncepcję współdzielonego czarteru jachtu. Sun Loft 47 to jednostka, która oferuje wyjątkowe przestrzenie mieszkalne w rozsądnej cenie.

Francuska stocznia Jeanneau nie przestaje zaskakiwać. Tym razem podjęła się innowacyjnego projektu opartego na ekonomicznym podejściu i zaprojektowała jednostkę w pełni przeznaczoną do czarteru jachtu. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że czarter ten ma być współdzielony. Wnętrze zostało zorganizowane w taki sposób, że łódź można wynajmować na kabiny, bądź koje. 

-Sun Loft 47 to oryginalny, wszechstronny jacht zaprojektowany, aby zaoferować w szczególności miejskiej młodej klienteli, proste i wygodne pomieszczenia mieszkalne na  czarter wakacyjny za rozsądną cenę - komentuje Loïc Bonnet, dyrektor wykonawczy Dream Yacht Charter.

Koncepcja designu autorstwa Jeanneau i projektanta Philippe’a Brianda wyróżnia się specyficznym podziałem kadłuba na część dziobową i rufową. W środku znajduje się aż 6 kabin, które są w stanie pomieścić 12 osób oraz 4 łazienki. Z kolei na zewnątrz znajduje się obszerny kokpit, który można dowolnie modyfikować. Dodatkowo w razie potrzeby może on być przykryty rozkładanym dachem. Propozycja ta wydaje się idealna na krótkie, turystyczne rejsy po ciepłych wodach. 

Dotychczas jeszcze żadna stocznia nie zaproponowała takiego rozwiązania. Czy ten innowacyjny pomysł sprawdzi się w rzeczywistości? Zobaczymy.

 

Dane techniczne:

Długość: 14 m

Szerokość : 4.49 m

Zanurzenie : 1.85 m

Waga : 12000 - 15000 kg

Powierzchnia żagla: 105 m2

Kabiny: 6 + 1 (skipper)

Projekt: Philippe Briand Yacht Design  / Jeanneau Design