Rusza piąty sezon Biznes Ligi Żeglarskiej w Sopocie

Autor:
wślizgu

W czerwcu na wody wokół sopockiego molo powraca Biznes Liga Żeglarska. Będzie to już VIII edycja Ligi w jej piątym sezonie. Na liście startowej znajduje się dwanaście załóg, przedstawicieli rozmaitych biznesów z różnych części Polski, a wśród nich m.in. mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz.

Na VIII edycję BLŻ składać się będzie sześć imprez - trzy odbędą się w czerwcu, a pozostałe we wrześniu. Tradycyjnie miesiące urlopowe lipiec i sierpień będą wolne od wyścigów. Rywalizacja rozpocznie się 2 czerwca, a kolejne regaty rozgrywane będą co dwa tygodnie.

Od początku istnienia ligi jej organizator GSC Yachting ściśle współpracuje z trójmiejskim magazynem Prestiż, dlatego też inauguracja wraz z prezentacją zespołów odbędzie się podczas wiosennej edycji imprezy Sopot Wave 31 maja, a ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród na jej jesiennej edycji 4 października.

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach, pięć pierwszych imprezy będzie kwalifikacjami, po których zespoły zostaną podzielone na grupę złotą i srebrną. Wielki finał w ostatni weekend września wyłoni zwycięzcę rywalizacji, który otrzyma tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. 

- Co roku do rywalizacji przystępują nowe zespoły. Jednym z założeń BLŻ jest umożliwienie uczestniczącym firmom nawiązywania kontaktów, wzmacniania relacji biznesowych czy budowania pracy zespołowej. Oczywiście najważniejsza jest sama rywalizacja i sport, dlatego bardzo cieszę się, gdy w załogach można spotkać tak znakomitych żeglarzy jak Zbigniew Gutowski czy Jarosław Kaczorowski, którzy brali udział we wcześniejszych edycjach, czy Mateusz Kusznierewicz w ostatnich i obecnych rozgrywkach. Oczywiście wyczynowi żeglarze występują jedynie gościnnie i nie mogą sterować, gdyż cała liga ma charakter amatorski i tej zasady bardzo pilnujemy – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting.

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem polskich żeglarzy sportowych. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. 

Partnerami głównymi projektu po raz kolejny zostały firma EPAM oraz Olivia Business Centre, które do rywalizacji wystawią również swoje załogi. Partnerami są: D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel oraz  Magazyn W Ślizgu! i Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu na www.biznesligazeglarska.pl.

Kalendarz:

31.05 – Sopot Wave – inauguracja Ligi

01-02.06 – I runda

15-16.06 – II runda

29-30.06 – III runda

07-08.09 – IV runda

14-15.09 – V runda

28-29.09 – Wielki Finał (wszystkie regaty wzdłuż molo w Sopocie)

04.10 – Sopot Wave – ceremonia zakończenia Ligi

 

 

 

 

Autor