PŁYNĄ NA REKORD #PANTAENIUS NORD CUP 2019

Autor:
wślizgu

Pantaenius Nord Cup Gdańsk to jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Regaty od lat integrują zarówno początkujących sportowców, jak i najlepszych żeglarzy. W tym roku odbędzie się już czternasta edycja. Organizatorzy liczą na rekordową frekwencję!

W tym roku organizowana przez AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk impreza odbędzie się w dniach

28 czerwca-7 lipca. Baza regat tradycyjnie usytuowana będzie w marinie Galion w Górkach Zachodnich. Podczas tegorocznego Pantaenius Nord Cup Gdańsk zawodnicy powalczą o prawa do startu w mistrzostwach świata w klasie Laser, a wyścigi w klasie Optimist zyskały na randze i są jedną z ośmiu najważniejszych imprez pucharowych w kraju. Regaty otworzy pełnomorski wyścig jachtów morskich B8 Race, którego trasa tradycyjnie będzie prowadzić z Górek Zachodnich w kierunku boi umieszczonej w pobliżu platformy Lotos Petrobaltic na złożu B8 i z powrotem. W zeszłym roku podczas tego wyścigu B8 wiatr dochodził w szkwałach nawet do 40 węzłów, a fale osiągały wysokość 5 metrów. 

- W tym roku znowu chcemy pobić rekord frekwencji! – mówi dyrektor sportowy Pantaenius Nord Cup Gdańsk, Michał Korneszczuk. – W poprzedniej edycji w naszych regatach udział wzięło 445 jachtów i ponad 700 żeglarzy. Główna baza przy hotelu „Galion” jest w stanie przyjąć jeszcze większą liczbę żeglarzy i dzięki udostępnieniu dużej hali doskonale sprawdza się jako miasteczko regatowe.  W tym roku ponownie będziemy korzystać z gościnności Mariny Gdańsk na Starym Mieście, dzięki czemu regaty jachtów morskich będą bardziej widowiskowe i dostępne dla szerszej publiczności. Cieszymy się, bo grono naszych fanów rośnie – zawsze staramy się, aby poziom regat był jak najwyższy, a atmosfera wyjątkowa – podkreśla Michał Korneszczuk.

Rejestracja na 14. edycję Pantaenius Nord Cup Gdańsk zostanie otwarta w maju. Więcej informacji na: www.nordcup.pl

 

Program Pantaenius Nord Cup Gdańsk 2019:

 

28-30.06 | Wyścig B8 - ORC, KWR, OPEN

29-30.06 | Ok`Dinghy, Open BIG, Micro, Delphia 24 OD, 505

29.06-01.07 | MP Hobie Cat 16 i 14, Europa, L`Equipe

2-4.07 | OPP A i OPP B (PP 1,6)

3-5.07 | LAS (II eliminacja do MŚ i ME U21), LAR K i M, L 4,7

5-7.07 | MP Nautica 450, MP Słonka, Finn, 420, FD

6.07 | Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna ORC,   KWR, OPEN 

6-7.07 | Nord Cup Classic ORC, KWR, OPEN

 

 

 

Autor