Livolo Super Puchar Gdyni

Autor:
wślizgu

Żeglarze z klasy Optimist z całej Polski będą w tym roku rywalizować podczas regat Livolo Super Puchar Gdyni. Ta nowa i wyjątkowa impreza organizowana jest przez cztery gdyńskie kluby.

Optimist to najmniejsza klasa regatowa. A zarazem najpopularniejsza na świecie. Przeznaczona jest dla dzieci od lat 7 do 15 i podzielona na dwie grupy A (dla starszych) i B (młodszych). W świecie żeglarzy olimpijskich właśnie rywalizacja na popularnych Optimistach uchodzi za najlepszą szkołę podstawową regatowców.
=Dlatego też cztery największe gdyńskie kluby żeglarskie oraz Gdyńskie Centrum Sportu połączyły swoje siły, by wspólnie stworzyć wyjątkowe regaty w tej klasie dla żeglarzy z całej Polski ścigających się w grupie B (do lat 13).

Wszystkie wyścigi rozegrane zostaną na wodach Zatoki Gdańskiej, w pobliżu Gdyni. Rywalizacja odbywać będzie się etapowo i potrwa od czerwca do końca września, kiedy zaplanowano wielki finał.

Wyjątkowa będzie nagroda. To certyfikowany jacht regatowy klasy Optimist firmy Carter, z masztem Optimast, żaglem JSail, mieczem i sterem firmy Czygar i licznymi akcesoriami firmy Optiparts. Jest o co walczyć!

Organizacja tak dużej imprezy możliwe jest dzięki firmie Livolo, która została jej sponsorem tytularnym. Livolo już na trwałe związane jest ze sportem. Firma w ub. roku była już partnerem regat Błękitna Gwiazda Optimista i Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej.
 

Livolo Super Puchar Gdyni

 

Runda 1

23-23 czerwca: PUCHAR ARKI 

Organizator: Miejski Klub Żeglarski ARKA

 

Runda 2

25-27 lipca: PUCHAR TRENERÓW

Organizator: Yacht Klub Polski Gdynia

 

Runda 3

7-8 września: PUCHAR OPTI

Organizator: Uczniowski Klub Żeglarski OPTI CWM

 

Runda 4

21-22 września: BŁĘKITNA GWIAZDA OPTIMISTA gr. B

Organizator: Yacht Klub STAL GDYNIA

 

Zakończenie cyklu i wręczenie nagród

 

22 września: Scena na terenie YK Stal Gdynia

Autor