Gdynia 400 DOUBLE

Autor:
wślizgu

Najdłuższe i najbardziej wymagające w cyklu Off-Short Racing regaty morskie wracają do Gdyni. W poprzedniej edycji najlepszy z całej stawki okazał się Zbigniew Gutkowski na jachcie Globe. Czy powtórzy swój sukces?

Regaty Gdynia 400 Double są najdłuższym wyścigiem w całym cyklu regat przeznaczonych dla dwuosobowych załóg. Wyścig na dystansie ok. 430 Mm non-stop startuje 15 czerwca, a uroczyste zakończenie regat zaplanowano na 19 czerwca w Gdyni. Bałtycka trasa wyścigu wiedzie z Gdyni na otwarte morze do portu Liepaja na Łotwie i z powrotem.

- Wszechstronna i długa trasa regat wymaga od startujących nie tylko dobrego opanowania sprzętu, ale i znajomości meteorologii oraz odporności fizycznej. Dodatkowym utrudnieniem są najwyższe na Bałtyku fale przy wybrzeżu Litwy i Łotwy – mówi Paweł Wilkowski, organizator regat. – Co więcej, regaty te mogą stanowić kwalifikację do znanych regat oceanicznych, np. AZAB czy Rolex Fastnet Race – dodaje.

Regaty będą szczególnie ważne dla walczących o Puchar Polski załóg dwuosobowych oraz o tytuł najlepszego żeglarza sezonu w formule doublehanded. Z racji  swojej długości, będą one szczególnie wysoko punktowane w klasyfikacjach pucharowych. Rywalizować będą załogi dwuosobowe w grupach: ORC, MINI 650, KWR, OPEN.  Zapisy trwają do 3 czerwca.

Regaty będzie można na żywo obserwować w internecie na udostępnionym przez organizatora systemie śledzenia jachtów S-track, pokazującym również warunki pogodowe aktualnie panujące na trasie. Start do wszystkich imprez będzie ustawiony bardzo blisko brzegu, a tuż przed startem wszystkie jachty będzie można zobaczyć w akcji na akwenie startowym podczas charakterystycznej dla tych regat prezentacji jachtów na wodzie.
 

Kalendarz Off-Short Racing 2019:

15-19.06 Gdynia 400 Double  

29-30.06 Nord Cup B8 Race (regaty stowarzyszone)

27-30.07 SummerHeat Double

07-11.08 MŻMP ORC Double

07-08.09 Gdynia-Władysławowo-Gdynia (regaty stowarzyszone)

28-29.09 CoolDown Double

 

 

Autor