Foile ponownie w Pucku! Rehasport Clinic Mistrzostwa Świata Windsurfing Foil

Autor:
wślizgu

W tym roku do Polski ponownie zawitają gwiazdy światowego windsurfingu, by zmierzyć się w regatach rangi mistrzowskiej. W dniach 30.06-06.07 2019 roku w Pucku odbędą się prestiżowe regaty – Rehasport Clinic Mistrzostwa Świata Windsurfing Foil. Czy Przemek Miarczyński, Paweł Tarnowski i Wojtek Brzozowski ponownie zakończą regaty na foilu z medalami? Szanse są duże.

W sezonie 2018 w Pucku odbyły się mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing Foil. Była to tym samym pierwsza w historii światowego żeglarstwa impreza o randze mistrzowskiej w klasie Formuła Windsurfing Foil. Bardzo dobry występ zaliczyli Polacy, wracając z mistrzostw z trzema medalami. Czy Zatoka Pucka ponownie okaże się dla nich łaskawa? Odpowiedź poznamy już na początku lipca, bowiem od 30.06-6.07 odbędą się w Pucku Mistrzostwa Świata Windsurfing Formula Foil. 

Tegoroczne regaty będą niezwykłe, ponieważ na starcie ma się pojawić światowa czołówka klasy Formuła Windsurfing, w tym wielokrotni mistrzowie świata, medaliści igrzysk olimpijskich, a także profesjonalni zawodnicy na co dzień ścigający się w zawodowej lidze PWA. Będzie to również okazja do konfrontacji najlepszych polskich żeglarzy deskowych kadry narodowej ze światową czołówką. Polskę reprezentować będą m.in. medaliści mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RSX: Piotr Myszka, Paweł Tarnowski oraz Przemysław Miarczyński, utytułowani zawodnicy w klasie Formula Windsurfing: Wojciech Brzozowski i Hubert Mokrzycki, a także najlepszy polski zawodnik PWA – Maciej Rutkowski.

 

Zapowiada się wielkie święto windsurfingu. Regaty odbędą się w terminie rozpoczynającym wakacje. W tym okresie Puck i miejscowości położone przy Zatoce Puckiej przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Będą oni mogli nie tylko oglądać regaty rozgrywane niedaleko molo, zobaczyć mistrzów świata na brzegu i w akcji na wodzie, a do tego skorzystać z licznych atrakcji, jakie przygotowało miasto Puck. 30 czerwca przewidziane jest uroczyste rozpoczęcie mistrzostw z huczną paradą pomiędzy rynkiem a portem oraz koncerty muzyczne. Punktem kulminacyjnym ma być uroczyste rozdanie nagród 6 lipca z wręczeniem medali przez ważne osobistości Pomorza z muzycznym finałem. 

Autor