Finał kampanii Kilometry Dobra III Memoriał Mata

Autor:
wślizgu

Już 23 czerwca Stowarzyszenie Soulriders organizuje w Kadynach wielki finał kampanii Kilometrów Dobra. Będzie już III edycja „Dnia Dawcy Szpiku – Memoriał Mata”. W tym roku oprócz akcji rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku, organizatorzy będą zbierać środki dla 3-letniego Sebastiana, który choruje na padaczkę.

W tym roku Stowarzyszenie Soulriders wraz z Fundacją DKMS na plaży w Kadynach już po raz trzeci zorganizuje Dzień Dawcy Szpiku. Wszystko w ramach III Memoriału Mata – instruktora kitesurfingu i windsurfingu, któremu tej walki nie udało się wygrać. Jednocześnie event będzie finałem kampanii Kilometry Dobra, gdzie zorganizowana zostanie zbiórka dla 3-letniego Sebastiana.

- W tym roku mamy nowy cel, na który zbieramy pieniądze. Sebastian ma 3 lata, jest chory na padaczkę, a każdy atak powoduje cofnięcie się zdolności psychoruchowych. Ratunkiem są kosztowne rehabilitacje. Pragniemy wysłać Sebka na turnus rehabilitacyjny, który poprawi jego zdrowie i zrobi krok ku lepszemu życiu – podkreśla organizatorka.

Impreza oprócz charakteru charytatywnego będzie obfitowała w wiele atrakcji, m.in. bieg na 5 kilometrów, otwarte regaty windsurfingowo-kitesurfingowe, testy latawców i desek, regaty klasy optimist i laser 4.7. Dla najmłodszych przewidziane są: darmowe zajęcia z windsurfingu, przejażdżki konne, warsztaty z budowy latawców, poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się loteria cennych nagród, które spływają od sponsorów. Całość imprezy ogniskiem zakończy się na plaży przy dobrej muzyce.

 

 

Autor