Sopot Catamaran Cup bez wiatru i we mgle

Autor:
wślizgu

Pogoda w Sopocie nie dopisała – zero wiatru, deszcz, burze i mgła. Podczas dwudniowych regat niestety nie udało się przeprowadzić ani jednego z zaplanowanych sześciu wyścigów.

Cykliczne regaty Sopot Catamaran Cup otwierają sezon regatowy UKS Navigo.  Frekwencja dopisała – na liście startowej prawie 40 katamaranów reprezentujących Port Mechelinki, Prosport Bobęcino, AZS Politechnikę Gdańską, Yacht Club Gdańsk, Rzemieślniczy Jacht Klub Poznański i oczywiście UKS Navigo.

W sobotę 18 maja, po kilkugodzinnym czekaniu na brzegu we mgle, a później w deszczu, komisja zdecydowała, że czas na wodę. Wystartować udało się tylko A klasie. W trakcie pierwszego okrążenia nagle pojawiła się mgła, która gęstniała w szybkim tempie. Wyścig został przerwany. Widoczność była prawie zerowa. Komisja szybko postanowiła, że wszystkie katamarany razem, pilotowane przez statek komisji, płyną do brzegu. Akcja powrotu zakończyła się sukcesem, wszyscy szczęśliwie wrócili na brzeg. Drugi dzień regat, to całodniowe oczekiwanie na wiatr.

Następne regaty katamaranów organizowane przez UKS Navigo Sopot – Trzy Mola – odbędą się w dniach 15-16 czerwca.

Autor