KAYA ROPES. JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Autor:
wślizgu

Bezpieczeństwo podczas żeglugi to priorytet. Jednym z czynników, które mogą je zapewnić jest sprawdzone olinowanie. Jak jednak dobrać odpowiedni produkt? Warto skorzystać z rady doświadczonego żeglarza! Piotr Tarnacki z 77 Racing Team od lat współpracuje z grupą Kaya Ropes.

Świadomość, jak ogromną rolę odgrywa na jachcie dobrej jakości olinowanie, ma każdy żeglarz. Aby zapewnić bezpieczeństwo załogi w trakcie żeglugi oraz zagwarantować stabilności po zacumowaniu należy wybierać liny wykonane z określonego rodzaju materiałów.

- Liny Kaya Ropes poznaliśmy kilka lat temu podczas jednych z regat. Naszą uwagę zwróciła znakomita jakość lin regatowych oraz ciekawa kolorystyka – mówi Piotr Tarnacki, wieloletni partner Kaya Ropes. – Do tego zaangażowanie firmy Kaya Ropes w serie Extreme 40 przekonało nas, że jest to produkt bardzo dobrej jakości. Długo się nie zastanawialiśmy i nasza przygoda z Kaya Ropes rozpoczęła się od kontaktu z naszymi kolegami, żeglarzami startującymi na katamaranie Extreme 40 w barwach teamu Turx. Kolejnym krokiem była moja wizyta w fabryce firmy i rozmowa na temat możliwości wejścia na polski rynek. Udało się i obecnie firma jest partnerem naszego 77 Racing Teamu oraz dostarcza liny także do kilkunastu innych teamów w Polsce – podkreśla Piotr Tarnacki.

Kaya Ropes to jeden z liderów na rynku w swojej branży. Całą swoją wiedzę i doświadczenie koncentruje w kilku różnych przestrzeniach swojej działalności. Zajmuje się zarówno produkcją lin technicznych, lin regatowych, cruisingowych i komercyjnych oraz zapewnia bezpieczeństwo podczas prac na wysokości, a także jest odpowiedzialna za usługi doradcze dotyczące prawidłowego wykorzystania produktów. Przez zastosowanie takiej polityki, zapewnia kompletne rozwiązania.

W linach komercyjnych, zastosowanie najnowszych technologii powoduje, że cumy, zmniejszają swoją średnicę i wagę nawet do 50%. Używanie Dyneemy®, czyli polietylenu o ultradużej masie cząsteczkowej - DyneK SK78 i SK99 - stało się już powszechne w sektorze statków. Liny z Dyneemy® charakteryzują się olbrzymią wytrzymałością, dużą odpornością na ścieranie, minimalną rozciągliwością i niską wagą -  są piętnastokrotnie mocniejsze od lin stalowych i dwukrotnie od lin kevlarowych. Z kolei liny regatowe, które są dostarczane do zawodowych teamów żeglarskich, są stworzone z materiałów najlepszych producentów surowców takich jak: DSM, Technora, DuPont Kevlar czy I-Cotes. 

Misją Kaya Ropes jest przewodzić badaniom i rozwojowi opartemu na dokładnej analizie potrzeb w sektorze, a tym samym dostarczać produkty najwyższej jakości.

Kaya Group ze swoim wieloletnim doświadczeniem zyskała wiedzę i poziom kompetencji, które dają jej pewność i zasoby, żeby nieustannie ulepszać swoje produkty i tworzyć nowe technologie. Co ważne, wszystkie produkty posiadają międzynarodowe certyfikaty.

- Tak duże portfolio sprawiło, że podjęliśmy współpracę z Kaya Ropes w zakresie wprowadzenia marki na polski rynek – mówi Piotr Tarnacki. - Nasze żeglarskie doświadczenie pozwoliło nam przetestować liny na własnych jachtach, co w tym przypadku było kluczowe. Ponadto rozbudowana struktura jaką dysponuje Kaya Ropes pozwala nam na użytkowanie wysokiej jakości produktów, sięgając po kolejne sukcesy w regatach najwyższej rangi.

Wizją firmy jest stworzyć bezdyskusyjnie najsilniejszą, najbardziej prestiżową i zaufaną markę w swojej branży na świecie. Wykorzystując nowe technologie, najnowocześniejsze maszyny i dzięki ciągłemu podnoszeniu świadomości na temat kultury bezpieczeństwa w pracy poprzez szkolenia, a także nieustające inwestycje - firma jest na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor

galeria