Sopot Catamaran Cup

Autor:
wślizgu

18-19 maja na wodach Zatoki Gdańskiej po raz pierwszy w tym roku będziemy mogli podziwiać wyścigi dwukadłubowców. Wszystko w ramach Sopot Catamaran Cup, regat rozpoczynających sezon katamaranów, organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo.

Zawodnicy z całej Polski ponownie spotkają się w Sopocie, by rywalizować w sześciu klasach regatowych: A-klasa, Nacra 15, Nacra 17, Hobie Cat 16, F18 i Open. Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A oraz Nacra. Będą w niej startować Polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje „latające” nad powierzchnią wody. Warto zaznaczyć, że dla zawodników klasy Nacra 15 zawody te będą ostatnim sprawdzianem przed Dutch Youth Regatta - regatami eliminacyjnymi do mistrzostw świata World Sailing, które odbędą się w lipcu w Gdyni.

Regaty rozpoczną się w sobotę 18 maja o 11:30 paradą katamaranów przy sopockim molo. Start wyścigów zaplanowano na godzinę 12:00 w sobotę, a w niedzielę o 11:30. Planowane jest rozegranie sześciu wyścigów „up and down” dla każdej klasy. Trasa ustawiona będzie w pobliżu molo w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczna z molo oraz sopockich plaż.

 

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Autor