Giżycko Snowkite Challenge 2019 #SURFTOFLY

Autor:
wślizgu

W zimowym sezonie aura nie rozpieszczała. Za nami pierwsze i zarazem jedyne zawody snowkite zorganizowane w Polsce w sezonie zimowym 2018/2019. Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge zarówno w konkurencji Racing, jak i Hang Time, wygrał Mariusz Ambroch.

W pierwszy weekend lutego w Giżycku na jeziorze Niegocin już po raz czwarty odbyły się zawody Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge. Bazą zawodów była Ekomarina – jeden z największych portów jachtowych na Mazurach. Snowkiterom z Mazur, Gdańska i Warszawy towarzyszyły sprzyjające warunki pogodowe, umiarkowany wiatr i pokrywa śniegu od kilku do kilkunastu centymetrów na zamarzniętym jeziorze.

Rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi w dwóch konkurencjach: racing (wyścigi) oraz hang time (konkurs skoków). Trasa wyścigów zawierała kursy pod wiatr i z wiatrem. Zwycięzcą konkurencji racing snowboard został doświadczony zawodnik z Giżycka,  wielokrotny medalista mistrzostw Polski w icesurfingu - Mariusz Ambroch. Drugie miejsce wywalczył Dominik Mytkowski, a trzecie Jacek Jakimowicz.

Mariusz Amborch był również najdłużej latającym snowkiterem zawodów, tuż za nim, uplasował się jego syn, Mateusz Amborch, który przyjechał na zawody z Gdańska. Panowie pokazali rodzinny wymiar genialnego snowkitingu. Trzecie miejsce w skokach zajął Jacek Jakimowicz. Dodatkowo wprowadzono też odrębną klasyfikację latawców pompowanych, w której kolejno uplasowali się: Mariusz Ambroch, Jacek Jakimowicz i Mateusz Ambroch.

Ze względu na krótką i ciepłą zimę zawody Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019 okazały się jedynymi zawodami snowkite zorganizowanymi w Polsce w sezonie zimowym 2018/2019. Zawody po raz kolejny cieszyły się fantastyczną atmosferą i dobrą organizacją. W puli nagród dla zwycięzców znalazły się m.in. trzy loty motolotnią od motolotnie.mazury.info.pl i gogle narciarskie Born on Board. Organizatorem zawodów w Giżycku była szkoła kiteboardingu Surf to Fly (surftofly.com) oraz International Snowkiting Federation, a współorganizatorem Ekomarina Giżycko.

Zawody snowkite w Giżycku rozpoczęły drugą edycję cyklu zawodów popularyzujących wszystkie odmiany kiteboardingu Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2019.

 

 

Autor

galeria