13 SEZON Polish Match Tour

Autor:
wślizgu

Już w pierwszy weekend kwietnia rozpocznie się kolejny, trzynasty już sezon Polish Match Tour – cyklu regat match racingowych zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Federacji World Sailing. Tegoroczny projekt obejmuje organizację siedmiu regat w Szczecinie, Rybniku i Świnoujściu, w tym  zawody zaliczane do Match Racing Super League i European Match Tour 2019.

W połowie kwietnia Polish Match Tour rozpoczyna swój 13 sezon. Jak wygląda kalendarz na sezon 2019?

-Tegoroczny cykl składa się łącznie z siedmiu imprez, z czego aż trzy z nich będą miały wysoki grade 2, gromadząc na starcie zawodników z czołowych miejsc rankingu światowego. Będą to: Szczecin Match Race, Świnoujście Match Race oraz Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – zapowiada Maciej Cylupa, organizator regat. 

Pierwsze dwa eventy odbędą się w Rybniku na jachtach Skippi650. Inauguracyjne będą połączone z Akademią Regatową i szkoleniem meczowym dla nowych polskich załóg, a kolejne to już międzynarodowa impreza Spring Cup rangi z załogami z Polski, Niemiec, Rosji, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Kolejne imprezy to już klasyczne regaty w Szczecinie na jachtach TOM28 – WarmUp i Szczecin Match Race w maju oraz w Świnoujście Match Race w czerwcu w Świnoujściu. Wszystkie zachodniopomorskie imprezy będą mocno obsadzone załogami z całego świata plasującymi się w czołówce rankingu World Sailing. 

- W tegorocznym PMT udział wezmą wszyscy czołowi polscy zawodnicy: Zbroja, Jabłkowski, Szymik, Harasimowicz, Tarnacki, Stańczyk, czy Sawicki oraz wielu utytułowanych gości z zagranicy, jak chociażby Włoch Botticini – 4 na świecie, Francuz Mesnil – 5, Estończyk Sepp – 6, Holender van Beek - 16 czy Nowozelandczyk Egnot-Johnson – 17, zapowiada się naprawdę emocjonujący sezon – podkreśla Cylupa.

Najważniejsza impreza dla krajowych zawodników, czyli Mistrzostwa Polski odbędą się we wrześniu w Szczecinie, a zakończenie sezonu meczowego PMT już tradycyjnie odbędzie się w październiku na ciepłych wodach Zalewu Rybnickiego podczas Rybnik Match Race. Dodatkowo regaty w Szczecinie będą zaliczane do światowego cyklu Match Race Super League, a Świnoujskie do cyklu European Match Race Tour.

 

Kalendarz Polish Match Tour 2019:

05-07.04 MR Clinic + Academy Cup, Rybnik, Grade 5

13-14.04 Spring Cup, Rybnik, Grade 3

01-02.05 WarmUp, Szczecin, Grade 3

03-05.05 Szczecin Match Race, Szczecin, Grade 2

21-23.06 Świnoujście Match Race, Świnoujście, Grade 2

20-22.09 Otwarte Mistrzostwa Polski, Szczecin, Grade 2

19-20.10 Rybnik Match Race, Rybnik, Grade 3

Autor