Katamarany od Beneteau

Autor:
wślizgu

Grupa Beneteau po raz pierwszy zdecydowała się na produkcję wielokadłubowców. W tym celu powstała marka Excess. Pierwszy katamaran z nowej serii miał swoją premierę na targach w Düsseldorfie. W planach pięć kolejnych.

Beneteau zapowiada niemałą rewolucję na rynku wielokadłubowców. Plany mają ambitne, w ciągu zaledwie 18 miesięcy chcą zaprezentować aż pięć nowych modeli. Choć  już wcześniej wspominano o marce Excess, to właśnie na konferencji prasowej w Düsseldorfie odbyła się premierowa prezentacja nowej serii.

- Kiedy rozpoczęliśmy prace koncepcyjne w 2014 roku, mieliśmy trzy główne przemyślenia dotyczące rynku katamaranów – powiedział Lorenza Turrisi, menedżer marki . - Po pierwsze, globalny popyt na katamarany wzrastał z ogromną prędkością. Po drugie, popyt na katamarany był w tym samym czasie ewoluujący, coraz bardziej dojrzały i podzielony na segmenty. I wreszcie, oferta produktów była nadal bardzo skoncentrowana na jednym obszarze - komfort. Tylko 10% graczy pokryło zapotrzebowanie na żeglowanie.

Beneteau opisuje gamę produktów Excess jako ambitne, innowacyjne i zwiększające sportowy komfort w branży. Początkowo będzie zawierać pięć modeli - XCS11, XCS12, XCS13, XCS14 i XCS15.

- Dzięki Excess 12 i 15 odkryliśmy na nowo całe doświadczenie żeglarskie. Podwójna stacja sterów na rufie, wizja i wrażenia, jakie oferuje, platforma, kadłuby, życie na pokładzie, materiały - wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby pasowało do nowego stylu życia na wodzie – podsumował Bruno Belmont, menedżer produktu kreatywnego Excess.

Spośród pięciu modeli, XCS12 i XCS15 zadebiutują już na festiwalu w Cannes w 2019 roku. Z kolei premiery XCS11, XCS14 oraz XCS13, odbędą się kolejno w Düsseldorfie 2020, Cannes 2020 i w La Grande Motte we Francji 2021.

 

Ciekawostką jest, że firma Beneteau ogłosiła konkurs internetowy pod nazwą Excess Challenge, którego nagrodą jest najnowszy katamaran XCS11 o wartości 300 000 EUR. Wystarczy wziąć udział w wirtualnym wyścigu żeglarskim z Barcelony do Cannes  - wygra ten, kto najszybciej pokona dystans i zostanie rekordzistą trasy.

Autor