Surf decha od Glenmorangie

Autor:
wślizgu

Z drewnianych beczek po whisky robiono już wiele. Jednak nigdy wcześniej nie przerobiono ich na deski do surfingu! Wszystko dzięki współpracy legendarnej destylarni Glenmorangie z Grain Surfboards.

Czy recykling może być twórczy? Ależ oczywiście! Dowodem na to jest kolaboracja destylarni Glenmorangie z amerykańskim producentem desek Grain Surfboards. Ten duet postanowił stworzyć kolekcję unikatowych desek  surfingowych z wysłużonych, dębowych beczek po whisky.

Prace nad wspólnym projektem trwały ponad rok. Każda z desek została wykonana ręcznie i zawiera w sobie dwanaście klepek przesiąkniętych aromatem złotego trunku. Kolory i wzór naturalnego drewna na każdej z nich układa się w inny sposób, co świadczy o ich niepowtarzalności. Ważne jest, że producent Grain Surfboards zadbał o sportową jakość produktu. Deska nie tylko świetnie wygląda, ale jest też dobra jakościowo. Dąb, którego użyto do produkcji deski został wypolerowany i przygotowany w taki sam sposób, jak drewno, którego używa się przy tworzeniu tych klasycznych.

Deski będą dostępne w limitowanej edycji, lecz dokładna liczba sztuk jest nieznana. Cena deski wynosi 

5 tys. funtów. Projekt powstał dzięki inicjatywie “Beyond the Cask” – stworzonej, by dać drewnu drugie życie.

 

 

Autor

galeria