PIERWSZY SERYJNY JACHT OD LEXUSA

Autor:
wślizgu

Lexus powrócił na wodę prezentując zupełnie nowy jacht – LY 650. Tym razem nie jest on tylko koncepcyjny, a produkcyjny! Jest to pierwsza seryjna realizacja jachtowa modelu Lexus Sport Yacht.

LY 650 dziedziczy wiele atrakcyjnych cech koncepcyjnego jachtu o długości 42 stóp (12,8 m), jednak jest od niego dłuższy o około 7,2 m. Na jego pokładzie znalazło się więc miejsce na trzy salony oraz sześć sypialni. Kadłub wyróżnia się silnie zarysowanym dziobem, przyciągającymi wzrok krzywiznami wokół pokładu i wyraźnie zaznaczoną częścią rufową. Początkowo wznosząca się, a potem opadająca linia profilu jest silnym nawiązaniem do czterokołowych, flagowych modeli Lexusa. W środku nie zabrakło oczywiście interesującego wyposażenia. W przestronnej głównej części wypoczynkowej znajduje się starannie urządzony bar z akcentami ze stali nierdzewnej, stylowymi siedziskami, a także telewizor z płaskim ekranem. 

Warto zaznaczyć, że silnik, który napędza jacht nie jest dziełem Lexusa, tylko Volvo. Ta sześciocylindrowa, rzędowa jednostka o oznaczeniu IPS 1350 ma 12,8 litra pojemności, co pozwala na generowanie mocy 1000 koni mechanicznych. 

Budowa pierwszego egzemplarza Lexus LY 650 ma zostać ukończona w drugiej połowie 2019 roku, natomiast globalnej premiera jachtu możemy spodziewać się pod koniec przyszłego roku.

 

 

Autor