WINDMAGEDON!

Autor:
wślizgu

Niespełna 90 zawodników rywalizowało w pierwszej edycji Windmagedonu - pierwszych zawodach w Polsce, łączących dwie deskowe dyscypliny:  kitesurfing i windsurfing. Do wyścigów stanęli zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy. Zawody rozegrano zgodnie z przepisami regatowymi slalom PWA.

46 windsurferów i 42 kitesurferów rywalizowało na Zatoce Gdańskiej w ramach pierwszej edycji Windmagedonu, zawodów stworzonych przez pasjonatów, łączących bliźniacze dyscypliny i środowiska, czyli kite i windsurfing. Zawody organizowane były na prognozę. Ze względu na kierunek i siłę wiatru, wybór padł na 27 października. Bazą regat była Kuźnica. Niska temperatura nie wystraszyła zawodników, a warunki wietrzne były wręcz doskonałe. Wyścigi odbyły się na trasie Kuźnica - Małe Morze - Kuźnica w trzech konkurencjach: windsurfing, windsurfing foil i kitesurfing.

Pierwsze miejsce w kategorii windsurfing open wywalczyła zawodniczka kadry narodowej RS:X - Maja Dziarnowska, która umiejętnie wykorzystała swoje doświadczenie przy ostrej halsówce. W kategorii kitesurfing twin tip najlepszy okazał się Kuba Wątorowski, a w kitesurfing foil triumfował Tomek Janiak.

Już wyznaczono okno pogodowe na kolejną, tym razem letnią edycję Windmagedonu. Zawody mają się odbyć między 15 a 23 czerwca 2019 roku. Organizatorem imprezy byli trenerzy kadry windsurfingowej -  Paweł Kowalski i Maciej Dziemiańczuk oraz Sopocki Klub Żeglarski.

WYNIKI:

KITESURFING - FOIL

 1. Tomasz Janiak
 2. Michał Fedusio
 3. Kuba Jurkowski

KITESURFING - TWIN TIP

 1. Kuba Wątorowski
 2. Dariusz Ziomek
 3. Grzegorz Kucieński

WINDSURFING - OPEN

 1. Maja Dziarnowska
 2. Przemysław Szybkowski
 3. Piotr Nowacki

WINDSURFING – KOBIETY

 1. Maja Dziarnowska
 2. Karolina Zajączkowska
 3. Weronika Marciniak

Nagrody specjalne dla najmłodszych:

KITE: Kuba Balewicz (10lat)

WINDSURFING: Krystian Betka (15lat)

 

 

 

 

 

 

 

Autor