3. Warszawski Salon Jachtowy

Autor:
wślizgu

Prawie 100 jednostek pływających, sprzęt wodny oraz wyposażenie jachtowe zaprezentowało 132 wystawców Warszawskiego Salonu Jachtowego, który odbył się w dniach 19-21 października, w Ptak Warsaw Expo. Wydarzeniu towarzyszyły największe w Polsce targi nurkowe Dive Show Poland.

To była rekordowa pod względem frekwencji edycja Warszawskiego Salonu Jachtowego. Przez trzy dni hale Ptak Warsaw Expo odwiedziło łącznie ponad 60 tysięcy osób. Na powierzchni 17 000 metrów kwadratowych, mogliśmy zobaczyć 75 jednostek motorowych i 10 żaglowych. Nie zabrakło też jednostek premierowych: Northman 1200 od Stoczni Jachtowej Northman, Nimbus Weekender W9 od Eco New-Eco Marine, Barracuda 686 Walk Around od Eskapader, Disco Volante od Cieślik Craft i eTender od Markos. Swoją ofertę zaprezentowało 132 wystawców. Na odwiedzających czekała także plaża z dwoma basenami – torem skimboardowym oraz basenem przeznaczonym do testów sprzętu i wyścigów na SUP-ach. Podczas targów przyznano nagrody w plebiscycie na najlepszą polską marinę.

Z kolei na targach nurkowych Dive Show Poland odwiedzający mogli poznać ofertę, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, producentów sprzętu nurkowego, a także ofertę szkoleń i emocjonujących wypraw nurkowych. Zakres branżowy targów obejmował: skafandry nurkowe suche i mokre, odzież do nurkowania i „afterdive”, zestawy wypornościowe, automaty oddechowe, elektronikę dla nurków, skutery podwodne oraz sprzęt ABC, czyli płetwy, maski czy fajki.

Kolejna edycja salonu odbędzie się 18-20 października 2019 roku.

 

 

Autor