20. BOATSHOW !

Autor:
wślizgu

Tegoroczne łódzkie targi Boatshow odwiedziło ponad 7 tysięcy wodniaków z 14 państw, zaprezentowano blisko 100 konstrukcji pływających, w tym kilka szczególnie interesujących premier jachtów motorowych. Najbardziej prestiżowa nagroda Grand Prix Boatshow 2018 trafiła do stoczni Northman.

Podczas targów, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano m.in. motorówkę Mastercraft X24, czyli premierę na rok 2019 z amerykańskiej stoczni wyspecjalizowanej w produkcji jachtów do sportów wodnych takich jak: wakeboarding i narciarstwo wodne. Targi Boatshow były także największą w kraju wystawą skuterów wodnych. 

- W kolejnych latach zamierzamy rozwijać część surfingową i wake’ową. Już teraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy pomogą nam w przygotowaniu spektakularnego wydarzenia dedykowanego ślizgającym się na wodzie – zapowiada Grzegorz Wiśniewski, wiceprezes  spółki organizującej targi.

Ważnym elementem były również przyznawane przez ekspertów i dziennikarzy nagrody. Ta najbardziej prestiżowa – Grand Prix Boatshow 2018 - trafiła do Stoczni Northman za jacht motorowy Northman 1200. W kategorii jachtów motorowych Złoty Medal Boatshow 2018 przyznano firmie White Eagle za koncepcję i doskonałe wykonanie aluminiowej łodzi motorowej Zephir 750. Wśród jachtów żaglowych triumfował Vector 10.2 prezentowany przez Vector Marine. 

Targom, jak co roku, towarzyszyło kilkadziesiąt imprez towarzyszących. Nie zabrakło bezpłatnych szkoleń i warsztatów, opowieści o akwenach, prezentacji dotyczące bezpiecznego pływania oraz spotkań ze znakomitymi żeglarzami. Wśród gości specjalnych targów znalazł się bohater wakacyjnej okładki W Ślizgu! - Szymon Kuczyński.

 

Organizatorzy targów ogłosili już termin przyszłorocznej edycji. Boatshow 2019 odbędzie się w Łodzi w dniach 15-17 listopada. 

Autor