Supra Ford Raptor Boat

Autor:
Halina Konopka

Motorówka do wakeboardu na bazie silnika  z Forda Raptora o mocy 575 KM? Dokładnie tak. Za projekt odpowiedzialny jest Ken Block, amerykański kierowca rajdowy znany ze swoich ekstremalnych wyczynów.

Ken Block jest profesjonalnym kierowcą rajdowym, który znany jest z tworzenia najbardziej śmiałych maszyn. Jego ostatni wyczyn to wjazd na szczyt góry Pikes Peak w Kolorado na wysokość 4302 metrów, a wszystko w Fordzie Mustangu Hoonicorn V2 z 1965 roku i zaledwie 1400 KM mocy.

Block często łączy ze sobą części i silniki pochodzące z różnych aut, aby stworzyć bestie o mocy, która przeraża zwykłego śmiertelnika. Do jego długiej listy imponujących pojazdów dołączyła niedawno kolejna konstrukcja, ku zaskoczeniu wszystkich, nie jest to samochód, lecz motorówka. Supra Ford Raptor Boat to motorówka do wakeboardu. Blockowi, jako ekspertowi w dziedzinie prędkości, zależało na skonstruowaniu jednostki, która będzie raczej latała niż pływała po wodzie. Dlatego, aby spełnić swoje oczekiwania, rajdowiec potrzebował kogoś, kto zajmie się dołożeniem maksymalnej mocy do jego projektu. Szczęśliwie trafił do Marine Products, gdzie we współpracy ze specjalistami powstała łódź Supra z 6,2-litrowym silnikiem V8 pochodzącym z Forda Raptora pierwszej generacji. Ta hybryda jest w stanie wygenerować aż 575 morskich koni mechanicznych!

 

 

galeria