Silniki od Suzuki

Suzuki Motor Poland już od 6 lat prowadzi dystrybucję, sprzedaż oraz obsługę serwisową silników zaburtowych, części zamiennych i akcesoriów do silników Suzuki Marine. W ofercie znajdują się silniki zaburtowe o mocy od 2,5KM do 350KM, zgrupowane w 6 kategoriach: V6 Power GEKI, V6 Power, Top of the In-Line 4, High Performance Middle, High Performance Compact oraz Portable, które pasują zarówno celów wypoczynkowych, sportowych, jak i komercyjnych. 

Lekkie, zostały skonstruowane jako silniki przeznaczone do pontonów, małych łodzi rekreacyjnych lub jako silniki pomocnicze do jachtów żaglowych. DF5A i DF6A to obecnie najlżejsze czterosuwowe silniki w swojej klasie. Konstrukcja silnika pozwala na przechowywanie ich po zdjęciu z łodzi w pozycji leżącej, na każdym z 3 boków. Dzięki zintegrowanemu zbiornikowi paliwa umieszczonemu nad silnikiem, DF2.5, DF5A i DF6A mogą być uruchamiane bez konieczności sciągania obudowy nawet po dłuższym okresie bezczynności.

Z kolei najpotężniejsze silniki zaburtowe Suzuki należą do serii V6 Power GEKI. Flagowy model tej serii to DF350A - silnik o największej dotychczas oferowanej przez Suzuki mocy, sięgającej 350 KM. Jednostka DF350A jest pierwszym masowo produkowanym silnikiem zaburtowym z systemem podwójnych śrub napędowych pracujących przeciwbieżnie. Z kolei najnowszym modelem w tej serii jest DF325A, który zadebiutował w styczniu 2018 r. na targach w Düsseldorfie.

Wszystkie silniki, zarówno te lekkie, przenośne i sportowe, jak i flagowe jednostki V6, zostały zaprojektowane, aby zapewniać moc, osiągi, niskie zużycie paliwa i niezawodność. Unikatowa technologia Lean Burn (system spalania zubożonych mieszanek), dostępna w większości silników Suzuki, zapewnia rewelacyjne osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa. Aktualnie warto zwrócić uwagę na modele DF5AL i DF6AL, które są dostępne w nowych, atrakcyjnych cenach. 

 

 

 

Autor