Trzecia edycja Warszawskiego Salonu Jachtowego

Ponad 100 jednostek pływających, zarówno łodzi żaglowych i motorowych, a także sprzęt wodny, wyposażenie jachtowe, czy ofertę szkół nurkowych i turystyki nurkowej zaprezentują wystawcy Warszawskiego Salonu Jachtowego 2018, który odbędzie się 19-21 października w Ptak Warsaw Expo.

Warszawski Salon Jachtowy odbędzie się w stolicy już po raz trzeci. Podczas trzech dni swoją ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, łodzi sportowych, kajaków, rowerów i skuterów wodnych, łodzi wędkarskich, house-boatów, pontonów, sprzętu asekuracyjnego i ratowniczego, przyczep podłodziowych i lawet, a także odzieży żeglarskiej, elektroniki i nawigacji. Nie zabraknie również nowości. W tym roku odbędzie się m.in. polska premiera łodzi Nimbus Weekender W9, która po raz pierwszy została zaprezentowana na tegorocznych targach w Düsseldorfie. Z kolei Cobra Yachts przedstawi Futurę 40 Horizon, Cieślik Craft zaprezentuje się z Disco Volante, a Yamaha Motor Europe N.V. przedstawi łódź Sting 610 DC z zamontowanym silnikiem Yamaha F150 oraz łódź Sting 730 FT z zamontowanym silnikiem Yamaha F200. Swój udział potwierdzili już także m.in. A.M.S. Boats, Dedimarine, Eskapader, Vetus, Markos, Kanokajaki, Aqua Marina, Oceania, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sailing Machine i Slam-Online.

W ramach Strefy Sportów Wodnych na odwiedzających czekać będzie specjalna plaża z dwoma basenami – torem skimboardowym oraz basenem przeznaczonym do testów sprzętu i wyścigów na SUP-ach. O dobre rytmy pod palmami zadba DJ. W Strefie Nurkowej natomiast będzie można zapoznać się z ofertą turystyki nurkowej, szkół nurkowania oraz sprzętu nurkowego.

W programie wydarzenia nie zabraknie również prelekcji tematycznych i spotkań ze znanymi żeglarzami. Targom towarzyszy również plebiscyt na najlepszą polską marinę.

- Są takie miejsca, do których nie tylko uwielbiamy wracać, ale też chcemy się nimi ze wszystkimi podzielić. Z myślą o nich stworzyliśmy Plebiscyt na TOP Marinę, towarzyszący tegorocznej edycji Warszawskiego Salonu Jachtowego. Razem stwórzmy mapę wyjątkowych przystani. Takich, w których wszyscy mogą poczuć wyjątkową, żeglarską atmosferę. Takich, o których miłośnicy jachtingu po prostu muszą się dowiedzieć – Karolina Borusińska, dyrektor targów.

Równocześnie z Warszawskim Salonem Jachtowym odbędą się także Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show oraz targi camperowe Camper&Caravan Show. Na wydarzenia obowiązywać będzie jeden, wspólny bilet.

Szczegóły na: www.warszawskisalonjachtowy.pl

 

Autor