Surf to Fly Romo Cup 2018

Był snowkiting i kitesurfing, a teraz przyszedł czas na landkiting! Przed nami ostatni przystanek kończący międzynarodowy cykl Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018. Zawody odbędą się między 22-29 września na plaży Sønderstrand na duńskiej wyspie Rømø.

Przestrzenna i urokliwa plaża Sønderstrand na duńskiej wyspie Rømø to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania landkitingu w Europie. Właśnie tutaj odbędą się finałowe zawody Surf to Fly Romo Cup, kończące międzynarodowy cykl Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018. W ramach zawodów zostaną rozegrane dwie konkurencje: Racing – wyścigi po wyznaczonej trasie (2 trasy: pod wiatr/z wiatrem oraz w półwietrze) oraz Hang time – konkurs skoków. Dodatkowo poza formułą zawodów organizatorzy chcą  przeprowadzić pokaz ewolucji freestyle. W trakcie pokazu pozostali uczestnicy będą oceniać ewolucje zawodników, a najlepsze trzy osoby zostaną nagrodzone. Zawody zostaną rozegrane w wybrany dzień pomiędzy 22-29 września. Informacja o dokładnym terminie zawodów zostanie podana na stronie zawodów surftoflycup.com oraz na fb zawodów: https://www.facebook.com/surftoflycup/ najpóźniej dwa dni przed eventem. 

 

Innowacyjność projektu tkwi w idei wspólnej klasyfikacji w wyścigach po wyznaczonej trasie (konkurencja Racing) oraz w konkursie skoków (Hang time) pięciu zawodów we wszystkich odmianach kiteboardingu: snowkitingu, kitesurfingu, landkitingu. Cykl ma charakter międzynarodowy. Jest realizowanych w trzech krajach: Polsce, Czechach i Danii w okresie od stycznia do września 2018 roku. Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest Surf to Fly - polska szkoła kiteboardingu organizująca systematycznie zawody zarówno w kitesurfingu, jak i snowkitingu od roku 2013, we współpracy z International Snowkiting Federation.

Autor