FINAŁ BIZNES LIGI ŻEGLARSKIEJ!

Rundy eliminacyjne Biznes Ligi Żeglarskiej zakończone. Pod koniec września, na wodach wokół sopockiego molo odbędzie się wielki finał. Kto tym razem wygra w biznesowych zmaganiach na wodzie? Odpowiedź poznamy 30 września, a oficjalne rozdanie statuetek odbędzie się 5 października podczas Sopot Wave – imprezy zamykającej sezon żeglarski na Pomorzu.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, finały Biznes Ligi Żeglarskiej odbędą się w dwóch grupach: złotej (6 najlepszych załóg całej ligi) oraz srebrnej (pozostałe). W złotym finale ścigają się drużyny: W Ślizgu!, Atena, D.A.D./Informer Med., Sunreef Yachts, Sosnowski i Sail Service. Te dwie ostatnie okazały się zdecydowanie najlepsze w swoich grupach eliminacyjnych. Natomiast, w finale srebrnym, rywalizują: Eurocast, Nautis/Archeo, Yacht Club Sopot, Olivia Business Centre, Rowe i Epam. 

Pierwsza runda finałowa przyniosła wiele emocji. Dramaturgii, zwrotów akcji i walki kadłub w kadłub nie brakowało. Ostatecznie w grupie złotej przed wielkim finałem prowadzi załoga Atena, zaledwie punkt za nimi plasuje się team Sail Service, trzecie miejsce zajmuje załoga W Ślizgu!, a tuż za nimi, z taką samą ilością punktów, znajduje się Sosnowski. Słabszy występ zanotował zespół D.A.D./Informer Med., który wcześniej zwyciężał już w całej Biznes Lidze Żeglarskiej, jednak pierwsza runda finałowa nie do końca faworytom wyszła. W małym finale natomiast prowadzi załoga Yacht Club Sopot, drugie miejsce zajmuje Eurocast, a na trzecim plasuje się załoga Olivia Business Centre. Walka o zwycięstwo zapowiada się niezwykle emocjonująco!

 

Wielki finał już 29-30 września przy sopockim molo, a oficjalne rozdanie statuetek odbędzie się 5 października podczas Sopot Wave – imprezy zamykającej sezon żeglarski na Pomorzu.

Autor