Znamy mistrzów Polski katamaranów!

Maciej Żarnowski w klasie A, Krzysztof Bassak i Piotr Siciński w Formule 18 oraz Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska w kategorii Open – to tegoroczni mistrzowie kraju! Mistrzostwa Polski Katamatanów odbyły się w Sopocie 7-9 września.

Na starcie stanęło 70 zawodników. W ciągu 3 dni regat odbyło się 5 wyścigów up and down w osobnych startach dla każdej klasy. Pomimo bardzo trudnych warunków wiatrowych – brak wiatru w piątek, zmienny wiatr o sile od 1 do 10 m/s w sobotę i bardzo słaby wiatr w niedzielę, Komisja Regatowa przeprowadziła 5 ważnych wyścigów.

W klasie A startowało 18 zawodników, a rywalizacja trwała do ostatniego wyścigu. Pierwsze miejsce zdecydowanie wywalczył Maciej Żarnowski – wicemistrz Europy 2018 katamaranów A-class. Drugie miejsce zajął Jacek Noetzel, a trzecie miejsce (na remisie punktowym z Jackiem) zdobył Marcin Badzio. Wszyscy z UKS Navigo.

W kategorii A-class Classic pierwsze miejsce zajął Marek Żebrowski (UKS Navigo) - tegoroczny mistrz Europy Classic, drugie – Kacper Wysocki (YK Stal Gdynia), trzecie – Ewa Górska (UKS Navigo). Pierwsze miejsce w kategorii Junior zdobył Kacper Wysocki (YK Stal Gdynia), w klasie Master zwyciężył Jacek Noetzel (UKS Navigo), w klasie Grand Master – Jarosław Bętkowski (RJKP Poznań).

W Formule 18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), a w kategorii Open bezkonkurencyjni okazali się Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska (UKS Navigo) na olimpijskim katamaranie Nacra 17.

Organizatorem Mistrzostw Polski Katamaranów był Uczniowski Klub Sportowy Navigo.