Water Show Gdańsk przyciągnął tłumy

Sześć ekstremalnych wodnych dyscyplin, tysiące widzów, miliony oklasków, niezliczone emocje. Tak zakończyła się pierwsza edycja Water Show Gdańsk.

12 sierpnia na Motławie, między Ołowianką, a wyspą Spichrzów po raz pierwszy w Gdańsku  zmierzyli się najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata w sześciu elitarnych, wodnych dyscyplinach - flyboardingu, wakeboardingu, blob jumpingu, splash divingu, jet ski freestyle’u i dragon boats. Sędziowie  przyznawali punkty w danej kategorii za każdy, poprawnie wykonany trik. Punkty były sumowane, a zawodnik z największą liczbą punktów, wygrywał.  Wyjątek stanowił wyścig smoczych łodzi, gdzie wygrała załoga, która najszybciej pokonywała okrążenia po torze. Wśród uczestników nie zabrakło utytułowanych zawodników. Na flyboardzie po raz pierwszy w tej części globu wystąpił Daniel Guerra - aktualny mistrz świata.

- To była rywalizacja na wysokim poziomie. Zawodnicy dali z siebie wszystko, a to między innymi dzięki pomocy publiczności, która okazywała im wsparcie na każdym etapie zmagań. Jesteśmy zachwyceni, że tak licznie grono amatorów sportów wodnych przybyła na wydarzenie, które po raz pierwszy odbywało się w Gdańsku. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli przygotować kolejne wodne widowisko – komentuje Kajetan Sikorski, organizator Water Show Gdańsk.

W kategorii dragon boats pierwsze miejsce zajęła drużyna MRKS Gdańsk, we flyboardingu zwycięzcą okazał się Przemek Piotrowiak, a w wakeboardingu zwyciężył  Mateusz Wawrzyniak. Laureatem w kategorii splash diving okazał się Łukasz Nowak. Natomiast w dyscyplinie blob jumpingu najlepszy okazał się Artur Zakrzewski.

 

Światowa czołówka oraz ekstremalne konkurencje sprowadziły prawdziwe tłumy nad Motławę. Publiczność rozciągała się od Mariny przez Wyspę Spichrzów, aż po Długie Pobrzeże. Zwieńczeniem całego dnia pokazów było wieczorne Night Led Show, czyli nocna parada największych gwiazd Water Show Gdańsk przebranych w specjalnie na tę okazję przygotowane stroje ledowe i akcesoria pirotechniczne.

Autor