PLANET BALTIC SUP RACE

To już druga edycja Planet Baltic SUP Race Kołobrzeg. O „Złotą Deskę” rywalizowało 19 uczestników. Impreza odbyła się 4 sierpnia na Plaży Zachodniej w Kołobrzegu.

Po raz drugi w historii Kołobrzegu odbyły się regaty na deskach Stand Up Paddle. Tym razem organizatorzy Planet Baltic Sup Race na miejsce sportowej rywalizacji wybrali Plażę Zachodnią. Pogoda okazała się łaskawa i pozwoliła na przeprowadzenie zawodów bez konieczności korzystania z akwenu zapasowego, którym był kołobrzeski port. 

Pełniący obowiązki Sędziego Głównego – Marek Rowiński, rozpoczął regaty odprawą sterników. Pierwsze zawodniczki stanęły na linii startu o godzinie 11:55, by w samo południe ruszyć w kierunku wody i zmierzyć się z dystansem zaplanowanym przez organizatora. 20 minut później na starcie stanęli panowie w rozpisanym dla nich pierwszym z pięciu biegów.

Panie ścigały się na trasie U oraz klasycznym up&down, panowie rywalizowali na trasie o kształcie litery M, up&down, a zakończyli ponad kilometrowym down wind’em, na start którego zostali przetransportowani za pomocą łodzi asekuracji. W sumie uczestnicy ścigali się w pięciu wyścigach. Po zakończeniu zmagań sportowych organizatorzy i zawodnicy spotkali się w Marinie Solnej, gdzie odbyło się wręczenie nagród i wieczorne afterparty.

W kategorii pań „Złotą Deskę” odebrała Małgorzata Cieplińska, która po zakończonych wyścigach, wzięła udział w męskim downwindzie (9 miejsce!). Wśród panów najlepszym zawodnikiem regat okazał się Krzysztof Mruk.

 

Organizatorem Planet Baltic Sup Race było Stowarzyszenie Planet Baltic i Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl.

Autor