Katamarany pożegnały sezon regaty o Puchar UKS NAVIGO

22-23 września w Sopocie odbyła się ostatnia impreza zaliczana do Pucharu Polski Katamaranów 2018 - regaty o Puchar UKS NAVIGO. Zawodnicy rywalizowali w trzech flotach. W Hobie Cat 16, A-class i Open.a

W zawodach wzięli udział zawodnicy ścigający się na katamaranach klasy A, Hobie Cat 16 i Open. W ciągu 2 dni regat udało się rozegrać 5 wyścigów dla klasy A i 6 wyścigów dla klasy Open i dla klasy Hobie Cat 16. Prognoza była silno wiatrowa, jednak zachodni kierunek wiatru spowodował, że nie było zafalowania i katamarany żeglowały bardzo szybko.

Najbardziej pasjonująca była rywalizacja w najliczniejszej klasie Hobie Cat 16, w której zwyciężyła załoga Zuzanna Szadziul i Szymon Cierzan UKS NAVIGO Sopot (pierwsi także w klasyfikacji młodzieżowej). W klasie A, w której startowały w większości łódki latające na foilach, zwyciężył Maciej Żarnowski przed Jackiem Noetzel i Karolem Kwiatkowskim, wszyscy z UKS NAVIGO Sopot. W klasie Open o zwycięstwo walczyły dwie załogi olimpijskiej klasy katamaranów Nacra 17. Zwyciężyła załoga Tymoteusz Bendyk / Anna Świtajska UKS NAVIGO Sopot przed załogą Jakub Surowiec / Katarzyna Goralska UKS NAVIGO Sopot.

Regaty zorganizował Klub Żeglarski UKS NAVIGO.